GKS Jastrzębie polubił wyjazdowe remisy

07.09.2019 23:03 | 0 komentarzy | rafbl

W sobotnim meczu 8. kolejki Fortuna 1 Ligi piłkarze jastrzębskiego GKS-u zremisowali na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz 1:1. Patrząc na boiskowe wydarzenia wynik wydaje się być sprawiedliwy. Dla zespołu z Jastrzębia-Zdroju był to już czwarty wyjazdowy remis w sezonie.

Podopieczni trenera Jarosława Skrobacza patrząc na ligową tabelę, w której mieli o jedno "oczko" więcej od gospodarzy wydawali się być faworytem spotkania, jednak w czterech dotychczasowych meczach wyjazdowych trzykrotnie remisowali i raz przegrali.

W pierwszej połowie na boisku nie działo się wiele, a ataki jednego i drugiego zespołu skutecznie rozbijane były przez bloki defensywne obu drużyn. Na pierwszą bramkę trzeba było czekać do 51. minuty, kiedy to strzałem z bliskiej odległości bramkarza zespołu z Jastrzębia-Zdroju - Grzegorza Drazika pokonał Dominik Kun wyprowadzając miejscowych na prowadzenie. Osiemnaście minut później do wyrównania doprowadził Adam Żak, który popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu nie dając żadnych szans bramkarzowi Sandecji. W końcówce obydwa zespoły miały swoje szanse na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść jednak wynik nie uległ zmianie.

W kolejnym ligowym spotkania jastrzębianie, którzy są w lidze niepokonani od pięciu meczów podejmą na własnym stadionie Chrobrego Głogów.

Sandecja Nowy Sącz - GKS Jastrzębie 1:1 (0:0)

Bramki: Kun 51. - Żak 69.

Sandecja: Daniel Bielica - Marcin Flis, Dawid Szufryn, Grzegorz Baran, Maciej Małkowski, Adrian Danek (82. Mateusz Klichowicz), Dominik Kun, Michał Walski (73. Thiago), Maciej Korzym (65. Bartłomiej Dudzic), Damian Chmiel, Michal Piter-Bućko.

GKS: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Bartosz Jaroszek, Michał Bojdys, Dawid Gojny, Rafał Adamek (69. Dominik Szczęch), Damian Tront, Łukasz Norkowski, Farid Ali (88. Daniel Liszka), Marek Mróz (54. Adam Żak), Jakub Wróbel.

Żółte kartki: Klichowicz, Tront, Jaroszek, Bojdys

Sędzia: Mateusz Złotnicki