Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

Kolejna porażka Chemika

09.09.2019 22:01 | 0 komentarzy | rafbl

W spotkaniu 5. kolejki IV ligi piłkarze Chemika Kędzierzyn-Koźle przegrali na wyjeździe z MKS-em Pogonią Prudnik 1:0.

Spotkanie pomiędzy Chemikiem i Pogonią było ważne dla układu ligowej tabeli, bowiem w dotychczasowych spotkaniach gospodarze nie zdobyli ani jednego punktu, natomiast kędzierzynianie w czterech meczach zanotowali tylko jedno zwycięstwo. W pierwszej połowie żaden z zespołów nie był w stanie skierować piłki do bramki rywali. Pierwsza i jak się okazało jedyna bramka spotkania padła w 59. minucie. Strzelcem gola na wagę trzech punktów dla Pogoni okazał się Brazylijczyk - Guilherme. Porażka sprawiła, że Chemik spadł w ligowej tabeli na 13. miejsce. Prudniczanie plasują się pozycję wyżej.

MKS Pogoń Prudnik - Chemik Kędzierzyn-Koźle 1:0 (0:0)

Bramka: Guilherme 59.

Pogoń: Roskosz - Guilherme, Gradin, Isalski, Idzi, Martyniuk (75. Bajorek), Piskorz, Mięczakowski, Strząbała, Wicher, Rudzki (93. Kawala)

Chemik: Kuchta - Karolczyk, Augustyn, Chojnowski, Gromelski, Kowalczyk, Malik (65. Cymerman), Paczulla (85. Nikolajczyk), Stoklossa (75. Sadyk), Łątkowski, Machnik

Żółte kartki: Gradin, Strząbała, Wicher, Bajorek - Paczulla,