Czwartek, 2 maja 2024

imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor nie podbili Rzymu

16.09.2019 18:02 | 0 komentarzy | rafbl

Na I rundzie fazy play-off zakończyli zmagania w kończącym sezon finałowym turnieju cyklu World Tour w Rzymie Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. Reprezentanci Polski uplasowali się ostatecznie na 17. miejscu.

Biało-czerwoni dla których kończący się sezon jest bardzo pechowy i z powodu kontuzji opuścili kilka turniejów trafili do grupy F. Ich pierwszymi rywalami byli Łotysze - Martins Plavins i Edgars Tocs. Pierwsza partia spotkania padła łupem rywali, którzy wygrali do 18. Drugiego seta, z powodu kciuka pochodzącego z Jastrzębia-Zdroju Bartosza Łosiaka Polacy oddali rywalom bez gry.

W drugim grupowym meczu, którego stawką było 3. miejsce i awans do fazy play-off Bartosz Łosiak i Piotr Kantor zmierzyć się mieli z inną polską parą - Grzegorzem Fijałkiem Michałem Brylem. Do spotkania jednak nie doszło, bowiem rywale ze względów zdrowotnych oddali spotkanie bez gry.

Przeciwnikami reprezentantów Polski w spotkaniu I rundy fazy play-off byli Katarczycy - Cherif Younosse i Ahmed Tijan. Przez większość pierwszego seta gra toczyła się punkt za punkt. W końcówce lepiej zaprezentowali się jednak rywale, którzy wygrali na przewagi do 21. W drugim secie Katarczycy zaprezentowali się znacznie lepiej i pokonali Łosiaka i Kantora do 15, a w całym spotkaniu 2:0. Polscy siatkarze zakończyli tym samym zmagania w Rzymie na 17. miejscu.

Wyniki:

• Plavins/Tocs - Łosiak/Kantor 2:0 (21:18, 21:0)
  • Łosiak/Kantor - Fijałek/Bryl 2:0 (21:0, 21:0)
  • Cherif/Ahmed- Łosiak/Kantor 2:0 (23:21, 21:15)

Dla biało-czerwonych nie był to jedna koniec sezonu. Już od środy wezmą oni udział w rozgrywanym w chińskim Haiyang interkontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio.