Czwartek, 9 maja 2024

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

Historyczna wygrana GSF Gliwice

16.09.2019 18:27 | 0 komentarzy | rafbl

Pierwsze zwycięstwo w swojej krótkiej historii występów w Futsal Ekstraklasie odnieśli w niedzielę zawodnicy gliwickiego GSF, którzy w spotkaniu 2. kolejki rozgrywek pewnie pokonali na własnym parkiecie Gwiazdę Ruda Śląska.

Derbowe starcie bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy na prowadzenie wyszli w 7. minucie. Pierwszą bramkę w barwach gliwickiego klubu zdobył Wojciech Kędziora. Cztery minuty później Robert Gładczak podwyższył prowadzenie GSF. Więcej goli w pierwszej części gry już nie padło i gliwiczanie schodzili na przerwę prowadząc 2:0.

Trzynaście minut po przerwie miejscowi zadali dwa kolejne ciosy. Bramki dla GSF zdobyli Michał Rabiej i Dominik Wilk. W 38. minucie starcia honorowe trafienie dla Gwiazdy zaliczył Jakub Naleśnik. Wynik na 5:1 dla gospodarzy na 36 sekund przed końcem ustalił Tomasz Lutecki.

Dla GSF było to pierwsze zwycięstwo w historii występów w Futsal Ekstraklasie. Gliwiczanie po dwóch kolejkach spotkań z 4 "oczkami" na koncie zajmują 3. miejsce. W kolejnym spotkaniu zmierzą się na wyjeździe z KS Constract Lubawa.

GSF Gliwice - Gwiazda Ruda Śląska 5:1 (2:0)

Bramki: Kędziora 7., Gładczak 11., Rabiej 33., Wilk 33., Lutecki 40. - Naleśnik 38.

GSF: Barteczka, Bogdziewicz - Mirga, Lutecki, Gładczak, Czech, Węgiel, Kędziora, Rabiej, Sitko, Pasierb, Szyszko, Wilk, Cichy

Gwiazda: Waszka, Lawacz - Barański, Naleśnik, Hyży, Mrowiec, Jagodziński, Brysz, Hiszpański, Węgrzyn, Siadul, Świtoń, Castro, Widuch