Wtorek, 28 maja 2024

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

Polscy siatkarze znokautowali Czechów

16.09.2019 21:21 | 0 komentarzy | rafbl

W swoim trzecim meczu podczas Mistrzostw Europy Polscy siatkarze pewnie w trzech setach pokonali reprezentację Czech. Poza krótkim fragmentem drugiej partii przewaga Mistrzów Świata nie podlegała dyskusji.

Polscy siatkarze znokautowali Czechów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek spotkania należał do biało-czerwonych, którzy szybko wyszli na trzypunktowe prowadzenie (4:1). W kolejnych akcjach Polacy dorzucili do swojej przewagi jeszcze jedno "oczko" (7:3). W dalszej fazie seta podopieczni trenera Vitala Heynena utrzymywali bezpieczną przewagę nad rywalami i wchodząc w decydujący fragment seta prowadzili pięcioma punktami (20:15). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i Mistrzowie Świata triumfowali pewnie do 18 wychodząc na prowadzenie w meczu.

Drugi set miał początkowo wyrównany przebieg, jednak z czasem Czesi wypracowali sobie czteropunktową zaliczkę (4:8). Był to jednak chwilowy przestój w grze Polaków, którzy szybko doprowadzili do remisu po 8, a następnie zbudowali sobie trzypunktową przewagę (11:8). W dalszym fragmencie seta gra biało-czerwonych nabrała jeszcze większego rozpędu i wchodząc w decydującą fazę seta ich przewaga sięgnęła dziewięciu "oczek" (19:10). Ostatecznie druga odsłona padła łupem Polaków, którzy oddali rywalom zaledwie 12 punktów.

Wyrównana gra w trzecim secie toczyła się tylko na początku. Później przewagę zaczęli budować sobie Polacy, którzy wyszli na pięciopunktowe prowadzenie (8:3). W dalszej fazie gry biało-czerwoni powiększyli przewagę do sześciu (14:8), a następnie ośmiu (18:10) "oczek". Wchodząc w decydującą fazę seta reprezentanci Polski utrzymali ośmiopunktowe prowadzenie (20:12). Partia zakończyła się ostatecznie zwycięstwem Polaków do 15, a w całym spotkaniu 3:0.

Jutro o 17 Polacy rozegrają kolejne grupowe spotkanie. Przeciwnikiem będzie reprezentacja Czarnogóry.

Polska - Czechy 3:0 (25:18, 25:12, 25:15)

Polska: Drzyzga, Kubiak, Bieniek, Muzaj, Leon, Nowakowski oraz Zatorski (libero), Konarski, Komenda, Śliwka

Czechy: Janouch, Dzavoronok, Sedlacek, Finger, Galabov, Zajicek oraz Kunc (libero), Hadrava, Bartos A., Janku, Bartos P., Patocka