Czwartek, 30 maja 2024

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

RSS

Komplet wygranych polskich siatkarzy

19.09.2019 21:36 | 0 komentarzy | rafbl

Piąte zwycięstwo w piątym meczu fazy grupowej Mistrzostw Europy siatkarzy odnieśli reprezentanci Polski, którzy w konczącym grupowe zmagania spotkaniu w trzech setach pokonali reprezentację Ukrainy.

Komplet wygranych polskich siatkarzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek kończącego rywalizację w grupie D spotkania należał do biało-czerwonych, którzy szybko zbudowali sobie trzypunktową przewagę (5:2). Rywale zdołali doprowadzić do remisu (6:6), jednak po chwili Polacy odbudowali swoją przewagę, która tym razem sięgnęła czterech "oczek" (12:8). W dalszej fazie gry przewaga Mistrzów Świata konsekwentnie powiększała się i wchodząc w decydujący fragment partii wzrosła do siedmiu punktów (20:13). Ostatecznie nasi siatkarze wygrali pewnie do 17.

Drugiego seta od prowadzenia 0:2 rozpoczęli Ukraińcy, jednak pięć kolejnych akcji należało do podopiecznych trenera Vitala Heynena, którzy wyszli na prowadzenie 5:2. W kolejnych akcjach Polacy powiększyli przewagę do pięciu (10:5), a następnie dziewięciu punktów (17:8). W międzyczasie miało miejsce rzadko spotykane wydarzenie, bowiem na zmianę wszystkich sześciu grających zawodników zdecydował się szkoleniowiec biało-czerwonych. Roszady nie wpłynęły na obraz gry reprezentacji Polski, która utrzymała wypracowaną zaliczkę i triumfowała do 16.

Trzeci set to kontynuacja dobrej gry Mistrzów Świata, którzy rozpoczęli tą odsłonę od prowadzenia 5:1. W kolejnych akcjach przewaga Polaków stopniała do dwóch punktów (11:9), jednak był to chwilowy moment słabszej gry biało-czerwonych, którzy szybko wrócili do skutecznej gry i wyszli na pięciopunktowe prowadzenie (15:10). Zbliżając się do końca spotkania reprezentanci Polski prowadzili 20:12. Ostatecznie zwyciężyli z naszymi wschodnimi sąsiadami do 15, a w całym spotkaniu 3:0 wygrywając tym samym z kompletem punktów rozgrywki w grupie D.

Jutro nasi zawodnicy mają dzień przerwy. Natomiast w sobotę w Apeldoorn w spotkaniu 1/8 finału Mistrzostw Europy zmierzą się z reprezentacją Hiszpanii.

Polska- Ukraina 3:0 (25:17, 25:16, 25:15)

Polska: Drzyzga, Kubiak, Bieniek, Muzaj, Leon, Nowakowski oraz Zatorski (libero), Komenda, Śliwka, Kochanowski, Konarski, Szalpuk, Kłos

Ukraina:Didenko, Plotnytskyi, Semeniuk, Viietskyi, Iereshchenko, Teryomenko oraz Brova (libero), Fomin (libero), Kovalchuk, Poluian, Drozd, Tomyn, Shevchenko, Hladenko