KKS Zabrze przegrał w Chorzowie

22.09.2019 08:16 | 0 komentarzy | Olla

KKS Zabrze, który po 5. ligowych meczach plasuje się na piątej pozycji w tabeli II ligi kobiet, w sobotę przegrał z Jaskółkami Chorzów.

W derbowym spotkaniu w Chorzowie górą były gospodynie meczu. Jaskółki pierwszą bramkę zdobyły 12. minucie. Do siatki trafiła Weronika Bystrzowska. Trzynaście minut później bramkarkę KKS-u Zabrze pokonała Sandra Gałuszka. Kontaktowego gola zabrzanki zdobyły bezpośrednio z rzutu wolnego. W 32. minucie gry na listę strzelców wpisała się Roxana Fross. Zabrzanki nie cieszyły się zbyt długo ze zdobycia gola. Dwie minuty później Klaudia Ledwoń trzeci raz tego dnia była zmuszona wyciągać piłkę z siatki. W drugiej części żadna bramka nie padła i 3 punkty zostały w Chorzowie. Dla chorzowianek zwycięstwo z KKS-em Zabrze było pierwszą wygraną w tym sezonie.

Za tydzień zabrzanki zmierzą się z TKKF-em Stilon Gorzów Wielkopolski. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 12:00.

UKS Jaskółki Chorzów - KKS Zabrze 3:1 (3:1)

Bramki: Weronika Bystrzowska (12.), Sandra Gałuszka (25.), Roksana Olszak (35.) - Roxana Fross (32.)

Żółte kartki: Dolores Grudzień, Roksana Olszok, Aleksandra Brzezina (Jaskółki) - Klaudia Świderska, Wioletta Dziółko (KKS)

Jaskółki: Aleksandra Brzezina - Nicola Wasilewska, Roksana Olszak, Natalia Matusik, Katarzyna Marzec (81. Adrianna Antończyk), Barbara Kąpałka, Dolores Grudzień, Dorota Gontarz, Weronika Pankiewicz, Weronika Bystrzowska, Sandra Gałuszka.
Trener: Michał Wincieresz.

KKS: Klaudia Ledwoń - Barbara Iwańska, Julia Fujarska, Zuzanna Fujarska (58. Julia Woźniak), Roxana Fross, Laura Englisz, Wioletta Dziółko, Angelika Czmok, Kamila Brzezina, Joanna Kęsoń, Klaudia Świderska
Trener: Agnieszka Pluskota.