Poniedziałek, 17 czerwca 2024

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem i... odszedłem. Jan Furlepa nie jest już trenerem Decoru Bełk

23.09.2019 20:27 | 4 komentarze | kozz

5 dni temu pisaliśmy o tym, że 63-letni szkoleniowiec został nowym trenerem czwartoligowego Decoru Bełk. Od poniedziałku już nim nie jest, bo lepszą ofertą skusił go trzecioligowy MKS Kluczbork.

Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem i... odszedłem. Jan Furlepa nie jest już trenerem Decoru Bełk
fot. MKS Kluczbork
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jan Furlepa zastąpił Jarosława Kupisa, bo ten miał kiepski początek sezonu w drużynie z Bełku. Doświadczony szkoleniowiec już w swoim pierwszym meczu zdobył z Decorem trzy punkty, zwyciężając w Ustroniu z Kuźnią 2:1. Jak się dowiedzieliśmy w poniedziałek były to pierwsze i ostatnie punkty trenera Furlepy na ten moment, bo szkoleniowiec objął trzecioligowego MKS Kluczbork. MKS nie radzi sobie w III lidze, zajmuje dopiero 16. miejsce i w ośmiu meczach wywalczył zaledwie 6 punktów.

Trener Furlepa pracował już w MKS-ie z Kluczborka od 29 grudnia 2017 roku do 25 czerwca 2018 roku. Wówczas przejmował drużynę z Kluczborka zajmującą 16. miejsce w tabeli (15 pkt) w II lidze. Z MKS-em wiosną 2018 roku zdobył 24 punkty i zajął ostatecznie miejsce 15. Nie dało to utrzymania w tabeli - zabrakło dwóch punktów. Tym razem ma być lepiej na poziomie III ligi. 

Były już trener Decoru zdążył z drużyną z Bełku awansować z 13. na 10. miejsce w IV lidze. Klub z Bełku czyni poszukiwania następcy.