Poniedziałek, 27 maja 2024

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Czernica lepsza od Kobyli [ZDJĘCIA]

25.09.2019 15:23 | 0 komentarzy | kozz

Pewnym zwycięstwem Zameczku Czernica zakończył się sobotni mecz z Płomieniem Kobyla. Zobacz zdjęcia z tego meczu!

Czernica lepsza od Kobyli [ZDJĘCIA]
fot. Łukasz Kozik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Było to starcie trzeciej z piątą drużyną w tabeli. Pierwsza połowa była stosunkowo wyrównana. Po przerwie gospodarze jednak zdominowali sytuację na boisku i zainkasowali zasłużenie trzy punkty.

Pierwsza połowa była w miarę wyrównana. Obie drużyny miały swoje sytuacje, ale bramki padły "z niczego". Pierwsi gola zdobyli przyjezdni. W 26. minucie Marcin Lukoszek otrzymał dalekie prostopadłe podanie i wykorzystując złe ustawienie defensywy i bramkarza Zameczku wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Odpowiedź Czernicy była jednak błyskawiczna. Minutę później w polu karnym faulowany był Paweł Polak, a rzut karny wykorzystał Dawid Fugiel, bramkarz miejscowych. Czernica z biegiem czasu coraz groźniej atakowała. Swoich okazji nie wykorzystał Dariusz Mańka, a Grzegorz Styczeń bliski był trafienia z rzutu wolnego.

Bramki dla Zameczku w końcu padły, ale dopiero po przerwie. W 51. minucie na boisku pojawił się Szymon Uliarczyk i już trzy minuty później wykorzystał podanie Mateusza Tuleji wyprowadzając Zameczek na prowadzenie. W 66. minucie Tuleja udowodnił, że plotki o tym, że wycięto mu układ nerwowy, są prawdziwe. Bramkarz Płomienia wypluł piłkę po strzale Polaka, a "Usiek" ze stoickim spokojem przejął futbolówkę, objechał golkipera gości i mimo interwencji obrońcy, przełożył sobie piłkę na lewą nogę i wpakował piłkę do siatki. Osiem minut później Tuleja ustalił wynik meczu na 4:1 kierując głową piłkę do bramki po wrzutce z rzutu rożnego Uliarczyka.

LKS Zameczek Czernica - LKS Płomień Kobyla 4:1 (1:1)

Dawid Fugiel 28.-k., Szymon Uliarczyk 54., Mateusz Tuleja 66., 74. - Marcin Lukoszek 26.

Czernica: Dawid Fugiel - Karol Bochenek, Grzegorz Styczeń, Patryk Krzysztoń, Krzysztof Łaciok - Gilbert Fabien Bilem, Sebastian Mańka (86. Bartosz Kuciel) - Mateusz Tuleja (80. Rafał Czogalik), Paweł Polak (83. Łukasz Gembalczyk), Arkadiusz Sokołowicz (51. Szymon Uliarczyk) - Dariusz Mańka.

Kobyla: Paweł Kałuża - Paweł Kowol, Łukasz Smuda, Mariusz Czogała, Kamil Kubala, Michał Piątek (70. Szymon Kubala), Jarosław Marcisz, Tomasz Lemiesz (78. Kamil Wieczorek), Mateusz Gawron (74. Jakub Gatnar), Wojciech Matuszek, Marcin Lukoszek (65. Jacek Świerczyński).

Żółta kartka: Czogała.


Łukasz Kozik