Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Akademiczki zdobyły Puchar Prezesa firmy Asotra

25.09.2019 21:13 | 0 komentarzy | rafbl

Kolejny przedsezonowy turniej wygrały przygotowujące się do rozgrywek w I Lidze Kobiet siatkarki gliwickiego AZS-u, które w weekend triumfowały w rozegranym w Sosnowcu turnieju o Puchar Prezesa firmy Asotra - tytularnego sponsora gospodyń.

W gronie uczestników oprócz zawodniczek AZS-u i gospodyń - Asotra MKS MOS Płomień Sosnowiec znalazły się beniaminek I Ligi Kobiet - MKS San-Pajda Jarosław oraz drugoligowa Silesia Volley Mysłowice.

W pierwszym dniu turnieju, podczas którego mecze rozgrywane były w pełnym formacie rywalkami podopiecznych trenera Wojciecha Czapli były zawodniczki z Mysłowic. Drugoligowiec nie przestraszył się wyżej notowanego rywala i niespodziewanie triumfował w pierwszym secie. Trzy kolejne należały jednak do gliwiczanek, które wygrały ostatecznie 3:1. W drugim rozegranym tego dnia meczu gospodynie po wyrównanym spotkaniu przegrały po tie-breaku z zespołem z Jarosławia.

Drugiego dnia turnieju każdy z zespołów miał do rozegrania dwa spotkania, które bez względu na wynik trwać miały trzy sety. Jako pierwsze na boisku pojawiły się Akademiczki, które zmierzyły się z gospodyniami. W każdej z trzech rozegranych partii lepsze były gliwiczanki, które wygrały to spotkanie 3:0. W kolejnym meczu jarosławianki również w trzech setach pokonały Silesię.

Ostatnie dwa spotkania turnieju miały wpływ na końcowy układ turniejowej tabeli. W spotkaniu o trzecie miejsce gospodynie pokonały 3:0 mysłowiczanki meldując się tym samym na najniższym stopniu podium. W finałowym starciu gliwickie Akademiczki po wyrównanym meczu pokonały 2:1 San-Pajdę kończąc tym samym turniej na pierwszym miejscu.

Dla zawodniczek z Gliwic był to ostatni przedsezonowy sprawdzian. Już w sobotę w Wieliczce w spotkaniu 1. kolejki I Ligi Kobiet zmierzą się z miejscową 7R Solną.