Piątek, 3 maja 2024

imieniny: Marii, Aleksandra, Stanisława

Polscy siatkarze z brązowymi medalami Mistrzostw Europy

28.09.2019 19:36 | 0 komentarzy | rafbl

W sobotnim spotkaniu Mistrzostw Europy siatkarzy reprezentacja Polski pokonała bez straty seta Francję dzięki czemu zdobyła brązowe medale. Biało-czerwoni w całym turnieju wygrali siedem z ośmiu rozegranych spotkań.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy szybko wyszli na trzypunktowe prowadzenie (3:0). W kolejnych akcjach przewaga francuzów powiększyła się do pięciu "oczek" (9:4). W dalszej fazie seta trójkolorowi konsekwentnie odpierali ataki starających się gonić wynik polaków i utrzymywali bezpieczną przewagę. Biało-czerwoni dopięli jednak swego i wchodząc w decydujący fragment seta doprowadzili do remisu po 19. W emocjonującej końcówce minimalną przewagę wypracowali sobie Mistrzowie Świata, którzy wygrali ostatecznie do 24.

Drugą partię ponownie lepiej rozpoczęli francuzi, którzy od początku mieli trzypunktową zaliczkę (5:2). Polacy nie pozwolili jednak bardziej odskoczyć rywalom i zaczęli mozolnie odrabiać straty. Z czasem podopieczni trenera Vitala Heynena doprowadzili do remisu po 10 i od tego momentu gra wyrównała się. Zbliżając się do końcówki seta biało-czerwoni wyszli na dwupunktowe prowadzenie (15:17). Trójkolorowi zdołali wyrównać i wyjść na minimalne prowadzenie (20:19), jednak ostatnie słowo należało do polaków, którzy wygrali do 22.

Trzeci set to wreszcie lepsze otwarcie biało-czerwonych, którzy rozpoczęli od prowadzenia 3:1. W dalszej fazie seta konsekwentnie i uważnie grający Polacy utrzymywali niewielką przewagę, która z czasem powiększyła się do czterech "oczek" (11:15). Zbliżając się do końcówki seta trójkolorowi zmniejszyli straty do dwóch punktów (18:20), jednak świetnie dysponowani polscy siatkarze nie dali się dogonić i wygrali do 21, a całe spotkanie 0:3 zdobywając tym samym po ośmioletniej przerwie brązowe medale Mistrzostw Europy.

Francja - Polska 0:3 (24:26, 22:25, 21:25)

Francja: Toniutti, Ngapeth, Le Goff, Boyer, Clevenot, Le Roux oraz Grebennikov (libero), Brizzard, Rossard, Patry

Polska: Drzyzga, Kubiak, Bieniek, Muzaj, Leon, Bieniek oraz Zatorski (libero), Wojtaszek (libero), Komenda, Konarski