Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Minimalna przegrana MKKS Rybnik

02.10.2019 12:39 | 0 komentarzy | kozz

Na inaugurację II ligi koszykówki mężczyzn zawodnicy MKKS Rybnik przegrali na wyjeździe z AZS-em Częstochowa 82:84.

Lepiej mecz rozpoczęli gospodarze. Częstochowski AZS po pierwszej kwarcie prowadził 30:17. Przed przerwą ich przewaga się nieco skurczyła po lepszej grze rybniczan. Na przerwę AZS miał pięciopunktową przewagę, którą powiększył w kwarcie trzeciej. Przed decydującą czwartą kwartą gospodarze prowadzili dwunastoma punktami. MKKS Rybnik walczył do samego końca o korzystny rezultat. Ostatecznie zabrakło dwóch punktów. AZS Częstochowa na inaugurację rozgrywek pokonał MKKS Rybnik 84:82.

Najlepiej w rybnickiej ekipie punktowali: Krzysztof Zieliński 16, Tomasz Czajkowski 16, Adam Białdyga 12 i Tomasz Tomanek 11.

W kolejnym meczu, tym razem w roli gospodarza - MKKS zmierzy się z AZS AGH Oknoplast Kraków.

AZS Częstochowa - MKKS Rybnik 84:82 (30:17, 19:27, 24:17, 11:21)