środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Trzecia ligowa porażka z rzędu ROW-u 1964 Rybnik

05.10.2019 16:52 | 0 komentarzy | adi

ROW 1964 Rybnik przegrał 1:2 na własnym stadionie z Polonią Bytom, która przez prawie 20 minut grała w osłabieniu.

Jako pierwsi gola zdobyli goście - po rzucie rożnym strzał Dawida Krzemienia skutecznie dobił Marcin Lachowski. 10 minut później obrońca bytomian Jakub Bielica sfaulował Dawida Plizgę i sędzia podyktował rzut karny. "11" wykorzystał kapitan, Jan Janik. Tuż przed przerwą Polonia ponownie objęła prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Filip Żagiel, który uderzył zza pola karnego.

ROW na początku drugiej połowy mógł doprowadzić do wyrównania, ale Michał Bedronka wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Marcina Wodeckiego. Od 71. minuty Polonia grała w osłabieniu - drugą żółtą kartkę otrzymał Jakub Bielica. Mimo gry w osłabieniu, Polonia nie skupiła się wyłącznie na murowaniu bramki, ale też potrafiła zagrozić gospodarzom. Rybniczanie również mili kilka sytuacji bramkowych, jednak goli już nie było. Była za to kolejna czerwona kartka - w doliczonym czasie otrzymał ją (w konsekwencji dwóch żółtych) Radosław Dzierbicki, który pojawił się na murawie w drugiej połowie.

ROW po raz ostatni wygrał w lidze 11 września. Od tego momentu przegrał trzy spotkania, przez co ligowa czołówka odjechała. Coraz bliżej jest za to strefa spadkowa...

ROW 1964 Rybnik - Polonia Bytom 1:2 (1:2)

Bramki: Janik 23. - Lachowski 11., Żagiel 45.

ROW: (skład wyjściowy) Aleksander Łubik - Jan Janik, Piotr Jakubowski, Piotr Pacholski, Marek Krotofil - Przemysław Szkatuła, Szymon Jary, Paweł Mandrysz, Dawid Plizga, Marcin Wodecki - Przemysław Trytko.

Czerwone kartki: Dzierbicki (90.) - Bielica (71.)