Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Gliwickie Akademiczki odwróciły losy meczu

05.10.2019 22:08 | 0 komentarzy | rafbl

Pomimo porażki w dwóch pierwszych setach wyjazdowego meczu I Ligi Kobiet z SMS-em PZPS Szczyk siatkarki gliwickiego AZS-u Politechniki Śląskiej zdołały wygrać trzy kolejne partie dzięki czemu odnotowały pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie, które już w początkowej fazie seta wyszły na trzypunktowe prowadzenie (6:3). W dalszej fazie partii gliwiczanki zdołały odrobić starty i wypracować sobie dwa "oczka" przewagi (8:10). Podopieczne trenera Wojciecha Czapli wchodząc w decydujący fragment partii utrzymały wypracowaną zaliczkę (18:20), jednak świetna końcówka w wykonaniu młodych adeptek siatkówki z SMS-u pozwoliła im przechylić szalę zwycięstwa i wygrać na przewagi do 24.

Druga partia ponownie rozpoczęła się od trzypunktowego prowadzenia zawodniczek ze Szczyrku (6:3), które w dalszej fazie gry powiększyło się do sześciu (12:6), a następnie ośmiu (15:7) "oczek". Gliwiczanki nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki z rywalkami i zdołały zniwelować nieco poniesione we wcześniejszej części seta straty, jednak przegrały wysoko do 19.

Trzecia odsłona to początkowo bardzo mocne otwarcie Akademiczek, które prowadziły 6:1. Zawodniczki SMS-u odrobiły jednak straty i od tego momentu gra wyrównała się, a na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis (11:11. 15:15, 18:18). W końcówce gospodynie odskoczyły na trzy "oczka" (21:18) i były blisko zakończenia spotkania w trzech setach, jednak zryw AZS-u sprawił, że przyjezdne odrobiły straty i wygrały ostatecznie do 22.

Czwarty set to do stanu po 12 wyrównana gra obu ekip. Seria punktów jaką zanotowały gliwiczanki pozwoliła im odskoczyć na bezpieczne, sześciopunktowe prowadzenie (12:18), którego nie oddały do końca triumfując pewnie do 17 doprowadzając tym samym do remis w meczu 2:2.

Tie-break to w początkowej fazie wyrównana gra obu ekip. Na zmianie stron to gospodynie prowadziły dwoma punktami (8:6) i wydawać by się mogło, że są na najlepszej drodze do zwycięstwa. Tak się jednak nie stało, gliwiczanki odrobiły straty i po wyrównanej końcówce przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając do 13, a całe spotkanie 2:3 odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w sezonie.

W kolejnej serii spotkań, która rozegrana zostanie za tydzień Akademiczki zmierzą się na własnym parkiecie z Budowlanymi Toruń.

SMS PZPS Szczyrk - KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 2:3 (26:24, 25:19, 22:25, 17:25, 13:15)

SMS: Borowczak, Stefanik, Szlagowska, Piasecka, Pierzchała, Łazowska oraz Mazur (libero), Justka (libero), Damaske, Hyży, Szymańska, Kowalczyk

AZS: Pelc, Woźniczka, Wystel, Trojan, Michalak, Skiba oraz Bohdanowicz (libero), Elko (libero), Januszkiewicz, Karpińska, Chrzan, Becker, Ciesielczyk