Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Mistrz Polski lepszy od wicemistrza [ZDJĘCIA]

06.10.2019 19:47 | 0 komentarzy | adi, kozz

Piast Gliwice pokonał Legię Warszawa 2:0 i ma tylko trzy punkty straty do lidera. Zobacz zdjęcia!

Pierwsza połowa nie była zbyt widowiskowa. Przeważała Legia, która miała więcej sytuacji bramkowych. Najlepszą okazję zmarnował Arvydas Novikovas, który po zagraniu Artura Jędrzejczyka z niewielkiej odległości posłał piłkę nad poprzeczką. Po stronie gliwiczan najbliżej gola było, gdy głową uderzył Piotr Parzyszek - podobnie jak Litwin, nie trafił w bramkę.

Druga połowa toczyła się w lepszym tempie i co najważniejsze - były gole. Sebastian Milewski z lewej strony zagrał do Piotra Parzyszka, który strzałem bez przyjęcia zdobył bramkę dla Piasta. Gliwiczanie poszli za ciosem - po bardzo dobrym zagraniu Mikkela Kirkeskova z piłką w polu karnym znalazł się Jorge Felix. Jego strzał został zablokowany, ale Hiszpan popisał się efektowną dobitką i przelobował bramkarza gości. Legia nie była w stanie strzelić choćby honorowego gola, chociaż tuż przed końcem było blisko - strzał Jarosława Niezgody został jednak zatrzymany na linii bramkowej przez Frantiska Placha. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie, a piłkarze Piasta zaczęli rozdawać koszulki kibicom.

Dzięki wygranej Piast awansował na siódme miejsce. Strata do trzeciej Lechii Gdańsk wynosi tylko jedno, a do prowadzącej Pogoni Szczecin trzy "oczka".

Wkrótce zamieścimy galerię z tego spotkania.

Piast Gliwice - Legia Warszawa 2:0 (0:0)

Bramki: Parzyszek 57., Felix 68.

Piast: Frantisek Plach - Bartosz Rymaniak, Malarczyk, Uros Korun, Mikkel Kirkeskov - Sebastian Milewski (82. Dominik Steczyk), Patryk Sokołowski, Tom Hateley, Gerard Badia - Jorge Felix, Piotr Parzyszek (62. Patryk Tuszyński).

Legia: Radosław Majcki - Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Igor Lewczuk, Luis Rocha (71. Michał Karbownik) - Andre Martins, Domagoj Antolić - Arvydas Novikovas (69. Paweł Wszołek), Walerian Gwilia, Luguinhas - Jose Kante (70. Jarosław Niezgoda).

Żółte kartki: Kirkeskov, Parzyszek - Jędrzejczyk, Rocha.

Sędzia: Jarosław Przybył.

Widzów: 6813.