Wtorek, 30 kwietnia 2024

imieniny: Katarzyny, Mariana, Lilii

ŻAK Żory przegrał na inaugurację

07.10.2019 10:51 | 0 komentarzy | rafbl

Porażką zakończyło się pierwsze w rozgrywkach III Ligi spotkanie Żorskiej Akademii Koszykówki, która mierzyła się na wyjeździe z Akademią Sportową Lubliniec.

Pierwsza kwarta spotkania należała do koszykarzy z Lublińca, którzy wygrali ją 29:22. Jeszcze lepiej gospodarze zagrali w drugiej odsłonie, w której pozwolili rywalom zdobyć zaledwie 17 "oczek". Sami zdobyli w tej kwarcie 28 punktów i na przerw obydwa zespoły schodziły przy osiemnastopunktowym prowadzeniu miejscowych (57:39).

Zdecydowanie lepiej goście prezentowali się po przerwie. Trzecia kwarta zakończyła się zwycięstwem podopiecznych trenera Janusza Moralewicza 15:23 co zwiastować mogło emocje. W decydującej kwarcie gospodarze utrzymali wypracowaną wcześniej przewagę i wygrali ostatecznie 94:85.

Akademia Sportowa Lubliniec - Żorska Akademia Koszykówki Żory 94:85 (57:39)

Akademia: Richter 31, Pasieka 23, Sawicki 15, Kulicki 13, Toman 6, Kielichowski 4, Borosz 2, Świtek, Wichary, Kamiński,

ŻAK: Zebrowski 25, Pastuszka 19, Sitek 12, Pietrzak 10, Łatka 9, Wojciechowski 4, Golc 4, Michalczuk 2, Walkowski, Krukowski, Makuła