Derbowe starcie dla siatkarek z Krzanowic

12.10.2019 22:23 | 0 komentarzy | rafbl

W trzech setach rozstrzygnęło się rozegrane w Jastrzębiu-Zdroju derbowe starcie w ramach 3. kolejki rozgrywek I Ligi Śląskiej Kobiet pomiędzy JKS-em SMS Jastrzębie i UKS-em Krzanowice. Lepsze okazały się zawodniczki gości, ktore odniosły drugie zwycięstwo w sezonie.

Początek spotkania należał do gospodyń, które wypracowały sobie trzypunktową zaliczkę (6:3). W kolejnych akcjach przewaga podopiecznych trenera Jarosława Bodysa powiększyła się do pięciu "oczek" (9:4), jednak krzanowiczanki szybko doprowadziły do remisu (10:10), a po chwili same wyszły na prowadzenie. W dalszej fazie gry jastrzębianki odbudowały swoje prowadzenie i wchodząc w decydującą fazę seta wygrywały 18:14. Świetna końcówka przyjezdnych pozwoliła im po raz kolejny w meczu odrobić straty i wygrac ostatecznie do 20.

Drugi set to początkowo wyrównana gra obu zespołów, jednak z czasem wysoką sześciopunktową przewagę osiągnęły zawodniczki UKS-u (6:12). Konsekwentnie grające krzanowiczanki utrzymały bezpieczną przewagę wchodząc w końcową fazę seta (14:20). Miejscowe zdołały zniwelować nieco straty, ale ostatnie słowo należało do przyjezdnych, które wygrały na przewagi do 24.

Trzecia partia to ponownie w początkowej fazie wyrównana gra obu zespołów. W środkowej fazie seta po raz kolejny tego dnia krzanowiczanki prowadzone przez trenera Tomasza Kuziaka zdołały odskoczyć na kilka punktów (14:10). Waleczne jastrzębianki wchodząc w decydującą fazę seta zdołały odrobić straty i wyjść na minimalne prowadzenie (19:20), jednak nie były w stanie przeciwstawić się lepszym tego dnia rywalkom, które odwróciły losy seta i zwyciężyły do 22, a w całym spotkaniu 0:3.

Dla jastrzębianek była to trzecia porażka w trzecim meczu sezonu. Krzanowiczanki odniosły natomiast drugie zwycięstwo z rzędu.

JKS SMS Jastrzębie - GS UKS Krzanowice 0:3 (20:25, 24:26, 22:25)

JKS: Rzepa, Bury, Kuczera, Pławecka, Ząbek, Żagan oraz Chamara (libero), Babiuch, Polak

UKS: Świerczek Joanna, Duda S., Duda P, Świerczek Justyna, Gołombek, Sagan oraz Fluder (libero), Kosel (libero), Witeczek, Koczwara