Czwartek, 19 września 2024

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

TS Volley Rybnik z drugim ligowym zwycięstwem

12.10.2019 22:59 | 0 komentarzy | rafbl

W rozegranym w Będzinie meczu 2. kolejki spotkań rybnicki TS Volley pokonał miejscowy Wie-druk MKS w trzech setach. Rybniczanie zdobyli tym samym drugi komplet punktów w sezonie.

Od początku spotkania wynik oscylował w okolicach remisu z niewielkim wskazaniem na gospodarzy. Rybniczanie na prowadzenie wyszli dopiero w końcówce premierowej partii, którą wygrali ostatecznie na przewagi do 26.

Szybko kilkupunktową zaliczkę w drugim secie wypracowali sobie prowadzeni przez trenera Wojciecha Kasperskiego przyjezdni. Będzinianie nie byli w stanie nawiązać walki z konsekwentnie i skutecznie grającymi rywalami, którzy z każdą chwilą powiększali swoją przewagę. Set zakończył się pewnym triumfem siatkarzy Volleya, którzy wygrali do 19.

Przez niemal całego trzeciego seta na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis. Dopiero w końcówce skuteczniejsi okazali się rybniczanie, którzy dzięki dwóm seriom punktów zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Volley wygrał do 22, a całe spotkanie 0:3 odnosząc drugie ligowe zwycięstwo w drugim rozegranym meczu w sezonie.

Wie-druk MKS Będzin - TS Volley Rybnik 0:3 (26:28, 19:25, 22:25)

MKS: Łata, Wierciński, Wieczorek, Bożek, Kałuża, Semeniuk oraz Haduch (libero), Farnicki, Prokopiuk, Bujanowicz, Pawłuszkiewicz

Volley: Skowronek, Hoszman, Oziabło, Ściślak, Kukulski, Zubko oraz Gdowski (libero), Kuwaczka, Kupczak, Andrulewicz, Mazurek, Kaczmarczyk