W derbach MKS-ów górą Zorza

13.10.2019 11:53 | 0 komentarzy | rafbl

W sobotnim spotkaniu 3. kolejki I Ligi Śląskiej Kobiet siatkarki wodzisławskiej Zorzy pokonały w Imielinie w czterech setach miejscowy MKS odnosząc tym samym drugie zwycięstwo w sezonie.

Przez niemal połowę seta na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis. Dopiero w drugiej połowie seta przewagę wypracowywać zaczęła sobie Zorza, która wchodząc w decydującą fazę seta prowadziła pięcioma "oczkami" (16:21). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i wodzisławianki wygrały pewnie do 20.

Druga partia miała bardzo podobny przebieg, jednak tym razem żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie większej przewagi. Ostatecznie w rozstrzyganej na przewagi końcówce więcej zimnej krwi zachowały prowadzone przez trenera Andrzeja Brzezinkę przyjezdne, które wygrały do 25.

Trzeci set nie różnił się od dwóch poprzednich. Początkowo żaden z zespołów nie mógł wyjść na wyższe prowadzenie. Dopiero zbliżając się do końcówki gospodynie wyszły na dwupunktowe prowadzenie (18:16), którego nie oddały do końca i wygrały na przewagi do 24.

Czwarta partia to kontynuacja dobre gry imielinianek, które zdołały wypracować sobie czteropunktową zaliczkę (10:6). Waleczne wodzisławianki zaczęły mozolnie odrabiać straty i w końcówce przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając do 23, a całe spotkanie 1:3.

MKS Imielin - MKS Zorza Wodzisław Śląski 1:3 (20:25, 25:27, 26:24, 23:25)

MKS: Strzelecka, Piotrowicz, Jakuć, Walas, Kawalec, Dobrowolska oraz Luftner (libero), Dawidowicz (libero), Wolf, Buda

Zorza: Mika, Babińska, Łotecka, Winiarska, Grabowska, Świsulska oraz Szumańska (libero), Chojnacka A.