Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Zmiennicy przypieczętowali awans. Polska jedzie na Euro [ZDJĘCIA]

13.10.2019 22:39 | 0 komentarzy | adi, kozz

Reprezentacja Polski pokonała na Stadionie Narodowym Macedonię Północną 2:0 i na dwie kolejki przed końcem eliminacji zapewniła sobie awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Polacy mogli sobie ustawić mecz podobnie jak to było w spotkaniu z Łotwą, jednak skuteczność nie była mocną bronią podopiecznych Jerzego Brzęczka. Jeszcze w pierwszym kwadransie z dystansu uderzał Grzegorz Krychowiak (interweniujący bramkarz uderzył głową w słupek), chwilę później bardzo mocno, ale niecelnie, strzelił Robert Lewandowski, a w kolejnej sytuacji w poprzeczkę trafił Piotr Zieliński. Im bliżej przerwy - tym mecz był bardziej wyrównany.

Druga połowa również mogła zacząć się od mocnego uderzenia, ale Sebastian Szymański trafił tylko w słupek. Polacy przeważali, ale bili głową w mur. Kilkanaście minut przed końcem selekcjoner wpuścił na boisko Przemysława Frankowskiego, który zaledwie kilkadziesiąt sekund po wejściu na murawę zdobył gola. Na listę strzelców wpisał się także drugi z rezerwowych - Arkadiusz Milik, który przymierzył zza pola karnego. Polacy po ośmiu meczach mają 19 punktów i zapewnili sobie awans do mistrzostw Europy.

Jastrzębianin Kamil Glik grał przez całe spotkanie.

Polska - Macedonia Północna 2:0 (0:0)

Bramki: Frankowski 74., Milik 80.

Polska: Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Arkadiusz Reca - Sebastian Szymański (68. Arkadiusz Milik), Grzegorz Krychowiak, Jacek Góralski, Piotr Zieliński (90. Krzysztof Piątek), Kamil Grosicki (73. Przemysław Frankowski) - Robert Lewandowski.

Macedonia: Stole Dimitrievski - Stefan Ristovski, Visar Musliu, Kire Ristevski (82. Marjan Radeski) - Egzon Bejtulai, Boban Nikolov (88. Gorgi Stoilov), Stefan Spirovski, Elif Elmas, Ezgan Alioski - Goran Pandev, Ilija Nestorovski (74. Aleksandar Trajkovski).

Żółte kartki: Bednarek, Szymański, Reca - Pandev, Nikolov, Nestorovski, Alioski, Ristevski.

Sędzia: Antonio Mateu Lahoz (Hiszpania).