Wtorek, 7 maja 2024

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

Gol Bartosza Matuły dla reprezentacji [WIDEO]

16.10.2019 10:33 | 0 komentarzy | kozz

Pochodzący z Jastrzębia-Zdroju Bartosz Matuła strzelił gola dającego remis z meczu Belgami. Prowadzona przez Marcina Dornę reprezentacja Polski do lat 17 (rocznik 2003) zremisowała z Belgią 2:2. Był to trzeci mecz w ramach grupy 1 turnieju I rundy eliminacyjnej mistrzostw Europy. Polacy awansowali do następnej rundy już w poprzedniej kolejce.

Materiał wideo:

Obrońca Zagłębia Lubin dośrodkował piłkę z prawej strony, a ta powędrowała w okienko bramki strzelonej przez Belgów. Tzw. "centrostrzał" dał Polakom remis. Wcześniej dwie bramki dla Belgów zdobyli Tim Engwanda Ongena i Kazeem Olaigbe. Kontaktową bramkę zdobył Ariel Mosór, a wyrównał Matuła.

Matuła na boisku pojawił się w 77. minucie, a 7 minut później strzelił gola. Zawodnik z Jastrzębia-Zdroju zastąpił na boisku wychowanka MKS-u Żory - Jerzego Tomala.

Polska - Belgia 2:2 (0:1)

Ariel Mosór 61, Bartosz Matuła 84 - Tim Engwanda Ongena 20, Kazeem Olaigbe 59 (k)

Polska: Jakub Ojrzyński - Jerzy Tomal (77. Bartosz Matuła), Filip Balcewicz, Ariel Mosór, Jakub Malec (77. Jakub Kwiatkowski) - Radosław Cielemęcki, Mateusz Łęgowski, Jakub Kisiel (82. Fryderyk Gerbowski), Kacper Kozłowski, Patryk Kusztal - Szymon Włodarczyk (86. Dominik Wasilewski).