Niedziela, 14 kwietnia 2024

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

SFC Opava zainteresowana Bartoszem Pikulem. Jesień spędzi jeszcze w Odrze

17.10.2019 14:32 | 3 komentarze | kozz

21-letni zawodnik Odry Wodzisław przebywał na testach w pierwszoligowym czeskim SFC Opava.

SFC Opava zainteresowana Bartoszem Pikulem. Jesień spędzi jeszcze w Odrze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pikul, który na testy do Czechów trafił z polecenia Janusza Pontusa, szefa i właściciela WSP zaprezentował się dobrze, ale do końca jesieni na pewno będzie grał w Wodzisławiu Śląskim.

- Celem klubu i moim jednocześnie jest dążenie do osiągania satysfakcjonujących wyników sportowych w parze z wychowywaniem i budowaniem kolejnych graczy na poziom zawodowy w kraju i zagranicą. Przykładem Błażeja Szczepanka, który bardzo dobrze radzi sobie z Stalą Rzeszów w II lidze. Nieustannie szukamy perspektywicznych młodych zawodników, którym proponujemy przede wszystkim profesjonalny trening w świetnych warunkach, by zbudować ich w odpowiedni sposób, dużą uwagę poświęcamy także na trening mentalny. Wspomagając się również od tego sezonu ściśle zaplanowanym treningiem indywidualnym - powiedział trener Odry, Adam Burek.

Bartosz Pikul ma za sobą epizody w Gwieździe Ruda Śląska, Górniku Zabrze, Zagłębiu Sosnowiec, Stali Rzeszów i Gwarku Tarnowskie Góry. Stamtąd trafił do Odry Wodzisław Śląski gdzie prezentuje świetną formę.

- Do klubu dość intensywnie spływają zapytania i propozycje w kontekście naszych zawodników. Większość jednak odrzucamy po dogłębnych analizach, ponieważ albo zawodnik nie jest jeszcze gotowy, albo miejsce nie jest według nas odpowiednie. Kluczem jest, by miejsce i gotowość się zgadzały. Na końcu patrzymy na aspekt finansowy dla klubu, który również jest istotny. Do przykładu Bartka Pikula podchodzimy indywidualnie i ze spokojem, jak do każdego naszego zawodnika. Znam go od czasu gdy był małym chłopcem, stąd jego angaż w Odrze. Ciężko razem pracujemy, sporo jeszcze pracy przed nim, szczególnie w sferze mentalnej, czasem chce aż za bardzo. Zaryzykowaliśmy w krótkim okresie letnim z niemal całkowitą przebudową zespołu, ponieważ jeszcze mocniej poszliśmy w perspektywiczność i jakość. Po upływie tych kilku miesięcy widzimy, że było warto - skomentował trener Burek.

Bartosz Pikul wystąpi w kolejnych meczach Odry Wodzisław. W tym najbliższym derbowym z Odrą Centrum Wodzisław Śląski.