Sobota, 2 grudnia 2023

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Trzecie derby Odry Wodzisław

18.10.2019 09:35 | 29 komentarzy | kozz

Już w sobotę o godz. 15:00 dojdzie do trzecich derbów Wodzisław Śląskiego, a konkretnie do starcia dwóch klubów z członem "Odra" w nazwie, pochodzących z tego samego miasta, grających na tym samym stadionie.

Trzecie derby Odry Wodzisław
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W środowisku kibicowskim przyjęto, że to aktualny lider IV ligi - Odra Wodzisław Śląski sp. z o.o. kontynuuje sportowe życie MKS Odra Wodzisław Śl., mającego za sobą wiele lat w ekstraklasie.

Losy APN-u od momentu spadku MKS-u Odra z I ligi były różne. Była C klasa jako KP 1922 Odra, później po fuzji ze Startem Galmet Bogdanowice jako Start Odra Bogdanowice (później APN Odra Wodzisław) piłkarze grali w III lidze, następnie po spadku na sezon Odra zniknęła z piłkarskiej mapy Polski, bo w IV lidze ani Opolski Związek Piłki Nożnej, ani Śląski Związek Piłki Nożnej jej nie chciał. W końcu znalazła się ponownie w C klasie, a od sezonu 2016/17 Odrze przyznano prawo występów w klasie okręgowej. W minionym sezonie wywalczyła awans do IV ligi gdzie ponownie spotka się z MKP Odrą Centrum Wodzisław Śląski.

MKP Odra Centrum, która stworzyła drużynę seniorów w sezonie 2015/16, boryka się od samego początku z brakiem poparcia wśród kibiców dawnego MKS-u. MKP zaczął od rozgrywek A klasy, po roku awansował do klasy okręgowej i wówczas doszło do konfrontacji w bezpośrednim meczu MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski z APN Odra Wodzisław Śląski. Zarówno w spotkaniu rozegranym jesienią 2016 roku jak i wiosną 2017 roku wygrał MKP Odra Centrum. Oba mecze zakończyły się wynikiem 1:0. Sezon 2016/17 zakończył się awansem MKP do IV ligi, a APN Odra została w klasie okręgowej zajmując ostatecznie trzecie miejsce.

Od tego czasu wiele zmieniło się w Odrze Wodzisław Śląski sp. z o.o. (dawniej APN Odra). W momencie, gdy MKP Odra Centrum rozgrywał bardzo dobry sezon 17/18 w IV lidze (ostatecznie 5. miejsce), APN do końca walczył o utrzymanie w klasie okręgowej. Z powodzeniem. Po tamtym sezonie APN Odra wzmocniona z różnych stron wywalczyła awans do IV ligi i dołączyła do grupy 2 śląskiej, gdzie utrzymała się MKP Odra Centrum.

Kto tym razem będzie górą? Faworytem jest drużyna Adama Burka (Odra Wodzisław) naszpikowana zawodnikami wielkiego formatu jak na poziom IV ligi. Z kolei zespół Roberta Tkocza (MKP Odra Centrum) złożony z młodzieży po słabym początku ligi nabiera rozpędu.

Odra Wodzisław jest liderem IV ligi z 20 punktami na koncie, MKP Odra Centrum ma 9 punktów i znajduje się na miejscu 13.

Zanosi się na to, że stadion podobnie jak na jesień 2018 (mecz Odry z Unią Turza Śl) znów wypełni się po brzegi.

MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski - Odra Wodzisław Śląski (sobota, 19 października, godz. 15:00).