3 punkty zostają w Wodzisławiu Śląskim. SWD wygrał z Resovią

20.10.2019 14:35 | 0 komentarzy | Olla, kozz

W 8. kolejce I ligi kobiet SWD Wodzisław Śląski wygrał 3:2 z Resovią Rzeszów.

W 15. minucie spotkania zespół Resovii pokonał bramkarkę z Wodzisławia. Dziewięć minut później drużyna SWD zdobyła wyrównującą bramkę. Lidia Grzonka dograła w pole karne, tam piłkę przejęła Agnieszka Gałuszka-Bielica, która skierowała piłkę do bramki. Do przerwy utrzymał się wynik 1:1, choć przyjezdne stworzyły sobie więcej sytuacji do podwyższenia wyniku.

Po zmianie stron również piłkarki z Rzeszowa trafiły jako pierwsze. W 59. minucie strzałem zza pola karnego Martę Rybacką pokonała Gabriela Kaput. Na odpowiedź wodzisławianek nie trzeba było długo czekać. Niespełna dwie minuty później do bramki trafiła Agnieszka Gałuszka-Bielica. W 72.minucie gry SWD zdobył trzecią i jak się później okazało, ostatnią bramkę w tym spotkaniu. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę głową do bramki skierowała Aleksandra Piwowarczyk, która do składu SWD wróciła po kontuzji.

SWD Wodzisław Śląski - Resovia Rzeszów 3:2 (1:1)

Bramki: Agnieszka Gałuszka-Bielica (24., 61.), Piwowarczyk (72.) - Kaput (15., 59.)

SWD: Rybacka, Marzec, Wołczyk, Grzonka, Mandrela (60. Piwowarczyk), Gałuszka-Bielica, jaskółka, Szymanowska, Szymiczek (88. Ratajczak), Kelner, Kasperska
Trener: Wojciech Glenc.

Resovia: Pieniążek, Czyż, Dziura, Matuszek, Bednarz, Florek, Kaput, Kurasz (66. Mroczka), Kaczmar, Łach (56. Ząbek), Michalska
Trener: Paweł Szurgociński.