Poniedziałek, 16 września 2024

imieniny: Edyty, Kornela, Kamili

Rybniczanie z pierwszą porażką w sezonie

21.10.2019 11:54 | 0 komentarzy | rafbl

Pierwszą porażkę w sezonie zanotowali siatkarze rybnickiego TS Volley, którzy w spotkaniu 3. kolejki rozgrywek II Ligi grupy 5 przegrali na własnym parkiecie po tie-breaku z zespołem z Opola.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy szybko wypracowali sobie pięciopunktową zaliczkę (3:8). Rybniczanie starali się gonić wynik, jednak rywale dzięki konsekwentnej grze utrzymywali przez większość seta bezpieczną, kilkupunktową przewagę. Wchodząc w decydujący fragment partii przyjezdni prowadzili 16:20. Świetna końcówka w wykonaniu Volleya sprawiła, że odrobili oni starty i wygrali ostatecznie do 22.

Od początku drugiego seta na prowadzeniu byli opolanie, którzy w środkowej fazie seta zbudowali sobie wysoką, dziesięciopunktową przewagę (5:15). W dalszym fragmencie seta rybniczanie nie nawiązali wyrównanej walki i przegrali wysoko do 18.

Trzecia odsłona spotkania to przez długi fragment wyrównana gra obydwu zespołów. Zbliżając się do decydującej fazy seta goście odskoczyli na cztery punkty (14:18). Prowadzeni przez trenera Wojciecha Kasperskiego gospodarze zdołali zmniejszyć straty do jednego "oczka" (19:20), jednak ostatnie słowo należało do rywali, którzy wygrali do 22.

Czwarty set podobnie jak poprzedni rozpoczął się od gry punkt za punkt. Z czasem na trzy "oczka" odskoczyć zdołali rybniczanie (9:6). W dalszej fazie seta przyjezdni doprowadzili do remisu (16:16), jednak wchodząc w końcową fazę seta Volley odbudował swoje trzypunktowe prowadzenie (20:17). W końcówce gospodarze utrzymali przewagę i wygrali do 22 doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Decydująca odsłona to początkowo gra punkt za punkt. Na zmianie stron Volley prowadził minimalnie (8:7). W dalszym fragmencie lepiej zagrali jednak goście, którzy wyszli na dwupunktowe prowadzenie (9:11) i nie dali się dogonić wygrywając do 12, a całe spotkanie 2:3. Dla rybniczan byłą to pierwsza porażka w sezonie.

TS Volley Rybnik - AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra S.A. 2:3 (25:22, 18:25, 22:25, 25:22, 12:15)

Volley: Skowronek, Hoszman, Kaczmarczyk, Ściślak, Kukulski, Oziabło oraz Holesz (libero), Gdowski (libero), Kupczak, Zubko, Mazurek, Kuwaczka

AZS: Kopacz, Kaczmarek, Bielecki, Włodek, Setlak ,Kolański oraz Ochrymczuk (libero),