Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Wysokie zwycięstwo MKKS-u Rybnik

22.10.2019 09:18 | 0 komentarzy | rafbl

Pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach II Ligi odnieśli koszykarze rybnickiego MKKS-u, którzy w spotkaniu 4. kolejki rozgrywek grupy C wysoko pokonali na własnym parkiecie MUKS 1811 Unię Tarnów.

Spotkanie rozstrzygnęła w zasadzie pierwsza połowa spotkania. Świetna gra w defensywie prowadzonych przez Łukasza Szymika rybniczan sprawiła, że w dwóch pierwszych kwartach rywale zdobyli zaledwie 17 "oczek". Gospodarze zdobyli w tym czasie 45 punktów i na przerwę obydwa zespoły schodziły przy różnicy dwudziestu ośmiu punktów.

Po zmianie stron spotkanie nieco wyrównało się, o czym świadczyć może remisowy wynik w trzeciej części gry (19:19). W ostatniej odsłonie miejscowi dorzucili do swojego prowadzenia kolejnych sześć punktów i wygrali 88:54 odnotowując tym samym pierwszą wygraną w sezonie.

Już jutro, w kolejnym meczu MKKS zmierzy się na wyjeździe z KK UR Bozza Kraków.

MKKS Rybnik - MUKS 1811 Unia Tarnów 88:54 (45:17)

MKKS: Czajkowski 18, Stachowicz 13, Królikowski 11, Ochodek 11, Sładek 8, Zieliński 7, Mazur 7, Lewandowski 6, Koczy 3, Margiciok 2, Rakszawa 2, Tomanek

Unia: Karlik 20, Sulowski 19, Hałka 5, Chojnowski 4, Bona 2, Targoński 2, Stawarski 2, Niemczura, Słapiński, Skowron, Badełek