środa, 1 maja 2024

imieniny: Józefa, Jeremiego, Lubomira

Jastrzębski Węgiel uczcił pamięć Arkadiusza Gołasia

24.10.2019 07:00 | 0 komentarzy | rafbl

W weekend w podpoznański Zalasewie rozegrany został XV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. W gronie czterech uczestników, którzy uczcili pamięć byłego reprezentanta Polski znaleźli się siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy uplasowali się na najniższym stopniu podium.

Weekendowe zmagania były już piętnastą edycją imprezy. Rozgrywany od 2006 roku towarzyski turniej ma na celu uczcić pamięć tragicznie zmarłego reprezentanta Polski - Arkadiusza Gołasia. Po raz drugi z rzędu czołowe polskie zespoły rywalizowały w podpoznańskim Zalasewie.

W pierwszym meczu Memoriału rywalem siatkarzy z Jastrzębia-Zdroju byli wicemistrzowie Polski - Projekt Warszawa. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando zawodników ze stolicy, którzy wygrali w trzech setach. "Pomarańczowi" nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z rywalami w żadnym z setów i przegrali odpowiednio do 17, 21 i 17. W drugim sobotnim meczu Aluron Virtu CMC Zawiercie pokonał w trzech setach PGE Skrę Bełchatów .

W spotkaniu o 3. miejsce podopieczni trenera Roberto Santilliego zmierzyli się z 6. drużyną poprzedniego sezonu Plus Ligi - PGE Skrą Bełchatów. Spotkanie od początku obfitowało w wiele zwrotów akcji i o jego losach rozstrzygał tie-break. W tym więcej zimnej krwi zachowali jastrzębianie, którzy w decydującej odsłonie wygrali do 12 kończąc okres przygotowawczy do jubileuszowego dwudziestego sezonu Plus Ligi zwycięstwem. W meczu finałowym warszawianie pokonali po tie-breaku Jurajskich Rycerzy z Zawiercia.

Wyniki:

• Aluron Virtu CMC Zawiercie - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:21, 25:20, 25:21)
  • Projekt Warszawa - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:17, 25:21, 25:17)
  • Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:19, 23:25, 18:25, 28:26, 15:12)
  • Projekt Warszawa - Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:2 (21:25, 25:18, 25:23, 18:25, 15:12)

W turnieju w barwach Jastrzębskiego Węgla zaprezentowali się: Fromm, Konarski, Vigrass, Kampa, Gladyr, Fornal, Lyneel, Depowski, Bucki, Szalacha, Hain oraz Popiwczak (libero)