Poniedziałek, 6 maja 2024

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

Koszykarze z Żor gorsi od Czeladzi

25.10.2019 13:22 | 0 komentarzy | kozz

W meczu 4. kolejki, 3 ligi mężczyzn Żorska Akademia Koszykówki przegrała u siebie z MCKS Czeladź 56:79.

Przyjezdni w każdej z kwart byli lepsi od gospodarzy. Zaczęło się od siedmiopunktowej przewagi po pierwszej odsłonie. Druga kwarta należała do bardziej wyrównanych. Koszykarze z Czeladzi wygrali jednym punktem. Schodząc na przerwę przyjedni mieli osiem punktów przewagi nad gospodarzami.

Trzecia kwarta była jednak bardzo słaba w wykonaniu koszykarzy ŻAK, a bardzo dobra po stronie czeladzkich zawodników. Przewaga po tej kwarcie wzrosła do 21 punktów, co było już stratą do nie nadrobienia. W ostatniej odsłonie znów obserwowaliśmy wyrównany pojedynek, ale przegrany przez żorskich koszykarzy dwoma punktami. Ostatecznie Czeladź pokonała ŻAK 79:56.

Najwięcej po stronie gospodarzy punktowali: Jakub Pietrzak (12) i Paweł Sitek (11). Po stronie gości wyróżniali się Artur Szymański i Jarosław Krawiec (obaj po 17 punktów).

ŻAK ma na koncie jedno zwycięstwo i trzy porażki. Zajmuje przed ostatnie miejsce w grupie I, śląskiej III ligi. W kolejnym meczu Żorska Akademia Koszykówki podejmie KŚ AZS Katowice (9 listopada 2019, godz. 16:00)

Żorska Akademia Koszykówki - MCKS Czeladź 56:79 (16:23, 14:15, 13:26, 13:15)

ŻAK: Wojciechowski 3, Pastuszka 4, Szady 7, Walkowski 2, Sitek 11, Krukowski 2, Czekaj 2, Makuła 0, Pietrzak 12, Żebrowski 7, Łatka 4, Michalczuk 2. Trener: J. Moralewicz.