Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Dyskwalifikacja dla dwóch piłkarzy Górnika Boguszowice

25.10.2019 15:27 | 5 komentarzy | red.

Komisja ds. Dyscypliny Podokręgu Rybnik zdyskwalifikowała na czas nieokreślony dwóch zawodników Górnika Boguszowice, który dopuścili się naruszenia nietykalności sędziego. 

Dyskwalifikacja dla dwóch piłkarzy Górnika Boguszowice
fot. facebook
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do naruszenia nietykalności cielesnej sędziego doszło w meczu rybnickiej A klasy pomiędzy Górnikiem Boguszowice, a Polonią Niewiadom (0:5). Jak już informowaliśmy mecz został zakończony w 54. minucie z powodu naruszenia nietykalności cielesnej sędziego przez dwóch piłkarzy drużyny gospodarzy.

Dawid Zima i Łukasz Kuciej z Górnika Boguszowice zostali zdyskwalifikowani przez Komisję ds. Dyscypliny Podokręgu Rybnik i mają zakaz uczestnictwa w rozgrywkach o mistrzostwo klasy A. Jak czytamy w komunikacie, kara biegnie od 20 października 2019 roku. Nie ma natomiast podanej daty zakończenia dyskwalifikacji. Jak się dowiedzieliśmy najpierw w Podokręgu Rybnik, następnie w Śląskim Związku Piłki Nożnej w Katowicach - sprawa jest w toku i dopiero w momencie jej wyjaśnienia zapadnie kompletna decyzja odnośnie kary dla wspomnianych zawodników.

Poszkodowany sędzia Konrad Janecki nie chce komentować wydarzeń meczowych do czasu wyjaśnienia sprawy w sądzie.

Do czasu zakończenia meczu w 54. minucie Polonia Niewiadom prowadziła z Górnikiem 5:0 po dwóch golach Kamila Mazura (30., 43.) oraz trafieniach Dominika Wardengi (7.), Łukasza Sobali (25.) i Roberta Gaszki (41.).