Mistrz Polski ponownie lepszy od JKH

27.10.2019 19:23 | 0 komentarzy | adi

GKS Tychy pokonał JKH GKS Jastrzębie i wyprzedził jastrzębian w tabeli PHL.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie - już w trzeciej minucie gola dla tyszan zdobył Filip Komorski. Na kolejne trafienie trzeba było czekać do drugiej tercji. Zaledwie kilkanaście sekund po zakończeniu dwuminutowej kary Gleb Klimienko wziął udział w akcji, którą strzałem pod poprzeczkę wykończył Bartłomiej Pociecha.

Niecały kwadrans przed końcem spotkania gospodarze prowadzili już 3:0 po bramce Bartłomiej Jeziorskiego. Jastrzębianie zdołali szybko odpowiedzieć i niecałe dwie minuty później pierwszego gola dla gości zdobył Artem Iossafov. Po chwili GKS znów miał trzy trafienia przewagi za sprawą Filipa Komorskiego. Tuż przed końcem pojedynku rzut karny wykorzystał Iossafov.

Taki wynik oznacza, że GKS Tychy wyprzedza JKH w tabeli i jest nowym liderem. Jastrzębianie tracą do tyszan dwa punkty, ale mają jeden mecz mniej na koncie.

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

• 1:0 - Filip Komorski, 2:48
  • 2:0 - Bartłomiej Pociecha (Radosław Galant, Gleb Klimienko), 26:11
  • 3:0 - Bartłomiej Jeziorski (Olaf Bizacki, Jakub Witecki), 45:45
  • 3:1 - Artem Iossafov (Dominik Paś, Maciej Urbanowicz), 47:37
  • 4:1 - Filip Komorski (Michael Cichy, Mateusz Bryk), 49:22
  • 4:2 - Artem Iossafov, 59:41