Poniedziałek, 16 września 2024

imieniny: Edyty, Kornela, Kamili

TS Volley Rybnik z trzecią ligową wygraną

28.10.2019 12:27 | 0 komentarzy | rafbl

Trzecie zwycięstwo w czwartym ligowym spotkaniu odnieśli w weekend siatkarze rybnickiego TS Volley, którzy pokonali na wyjeździe rezerwy BBTS-u Bielsko-Biała. Rybniczanie są liderami tabeli w swojej grupie II Ligi.

Od początku spotkania inicjatywa leżała po stronie rybniczan, którzy szybko wypracowali sobie trzypunktową przewagę (3:6). W kolejnych akcjach prowadzenie przyjezdnych powiększyło się do sześciu punktów (6:12), jednak po chwili BBTS zdołał zmniejszyć straty do dwóch "oczek" (11:13). W dalszym fragmencie gry obraz gry nie uległ zmianie i Volley utrzymywał niewielką przewagę i wygrał ostatecznie do 22.

Druga partia to początkowo wyrównana gra obu zespołów z niewielkim wskazaniem na przyjezdnych, jednak dopiero w okolicach połowy seta wyszli oni na wyższe, czteropunktowe prowadzenie (11:7). W dalszej fazie gry skutecznie i konsekwentnie grający Volley utrzymał wypracowaną przewagę. Wchodząc w decydujący fragment seta prowadzeni przez trenera Wojciecha Kasperskiego rybniczanie powiększyli przewagę do sześciu "oczek" (20:14). Ostatecznie goście wygrali tego seta do 19.

Trzecią partię od trzypunktowego prowadzenia rozpoczęli siatkarze z Bielska-Białej (4:1). Rybniczanie potrzebowali chwili aby ich gra wróciła na właściwe tory i dopiero w środkowej fazie seta doprowadzili do remisu (11:11). W dalszym fragmencie przyjezdni wypracowali sobie czteropunktową przewagę (12:16). Wchodząc w końcowa fazę seta ich przewaga wzrosła do siedmiu "oczek" (13:20). W końcówce Volley utrzymał przewagę i wygrał pewnie do 17, a całe spotkanie 0:3 odnosząc trzecie zwycięstwo w sezonie. Rybniczanie z 10 punktami na koncie są liderami rozgrywek II Ligi w grupie 5.

BBTS II Bielsko-Biała - TS Volley Rybnik 0:3 (22:25, 19:25, 17:25)

BBTS: Yehorov, Waligóra, Lejawa, Wójcik, Oniszk, Dubrawski oraz Englart (libero), Dybejk, Cieślar, Polak

Volley: Skowronek, Mazurek, Oziabło, Kuwaczka, Kukulski, Zubko oraz Holesz (libero), Gdowski (libero), Kupczak, Hoszman, Czerny, Andrulewicz