Niedziela, 29 września 2024

imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

Wicelider za mocny dla Akademii Talentów

28.10.2019 15:12 | 0 komentarzy | rafbl

Ani jednego seta w wyjazdowym meczu 4. kolejki rozgrywek II Ligi grupy 5 nie ugrali młodzi adepci siatkówki z Akademi Talentów Jastrzębskiego Węgla, którzy przegrali wyjazdowe spotkanie z MKS-em Andrychów.

Od początku spotkania obydwa zespoły toczyły wyrównaną grę, a na minimalnym prowadzeniu znajdował się raz jeden, raz drugi zespół. Dopiero w drugiej części seta gospodarze zdołali wypracować sobie trzypunktowe prowadzenie (16:13). Jastrzębianie nie byli w stanie odpowiedzieć i wchodząc w decydującą fazę seta tracili do rywali pięć "oczek" (15:20). W końcówce miejscowi jeszcze bardziej podkręcili tempo i wygrali pewnie do 19.

Początek drugiej odsłony miał bardzo podobny przebieg do poprzedniej. Do stanu po 11 żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie większej przewagi. Jako pierwsi ponownie dokonali tego andrychowianie, którzy tym razem osiągnęli czteropunktową zaliczkę (16:12). Prowadzeni przez trenera Dariusza Luksa jastrzębianie ponownie nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z rywalami i po wyraźnie przegranej końcówce przegrali podobnie jak w secie poprzednim do 19.

Już na początku trzeciego seta MKS zbudował sobie pięciopunktową przewagę (9:4). Jastrzębianie nie poddali się i mozolnie odrabiali straty, czego efektem było doprowadzenie do remisu po 15. W kolejnych akcjach przyjezdni wypracowali sobie trzypunktowe prowadzeni (15:18), jednak nie zdołali go utrzymać i po emocjonującej końcówce przegrali do 23, a całe spotkanie 3:0 doznając drugiej porażki w sezonie.

MKS Andrychów - Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:19, 25:19, 25:23)

MKS: Jarzyna, Janikowski, Jedliński, Zborowski, Maryon, Przystał oraz Stysiał (libero), Więckowski, Rakus, Czubiński

AT: Chudziak, Wojciechowski, Walczak, Czyżowski, Rakowski, Szymczak oraz Fedak (libero), Janicki (libero), Jarosiński, Kundera, Połyński, Roque de Olivera, Komorowski