Poniedziałek, 6 maja 2024

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

Przegrana rezerw GTK

29.10.2019 12:36 | 0 komentarzy | kozz

Koszykarze trzecioligowego GTK Gliwice II przegrali wyjazdowy mecz z Akademią Sportową Lubliniec 96:104.

Nie zapowiadało się, że gliwiczanie przegrają ten mecz. To oni od początku przeważali i tylko w pierwszej kwarcie zdobyli aż 37 punktów! Rywal z Lublińca rzucił 25 punktów, więc należało przypuszczać, że rezerwy ekstraklasowca poprowadzą zwycięstwo do końca. W drugiej kwarcie to jednak gospodarze doprowadzili do wyrównania wygrywając 30:18. Imponujący wynik na przerwę 55:55 zapowiadał, że pęknie tego dnia "setka". Tak też się stało, gospodarze w drugiej części meczu rzucili 49 punktów, zdobywając tym samym 104 oczka. Gliwiczanie na swoim koncie zgromadzili 41, co dało w ostatecznym rozrachunku 96 punktów.

Po stronie gliwickiej ekipy najlepiej radził sobie Mikołaj Adamczak - 24 punkty. Po stronie gospodarzy świetny wynik osiągnął Mateusz Kulicki - 42 pkt.

W tabeli GTK II zajmuje 4. miejsce w gr. 1, III ligi (okręg śląski). Pierwsza jest Czeladź, a ostatnie szóste Zagłębie Sosnowiec.

Akademia Sportowa Lubliniec - GTK Gliwice II 104:96 (25:37, 30:18, 20:21, 29:20)

GTK Gliwice II: Zapotoczny 0, Drzewiecki 2, G.Nowak 0, Poloczek 18, Maciejak 7, Mazanek 4, Adamczak 24, Tobiasz 12, Korczyk 2, J.Nowak 0, Wąsik 14, Podulka 13.