Wtorek, 28 maja 2024

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

Dariusz Kudyk - żorski karateka z medalem Mistrzostw Europy

05.11.2019 13:23 | 0 komentarzy | kozz

W Porto Vila do Conde w Portugalii odbyły się 33. Mistrzostwa Europy Kyokushin. Kyokushin to pełnokontaktowy, najtwardszy i najbardziej widowiskowy styl karate, którego twórca był legendarny Sosai Masutatsu Oyama.

Dariusz Kudyk - żorski karateka z medalem Mistrzostw Europy
fot. Klub Sztuk Walki Shogun Żory
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W mistrzostwach udział wzięło 360 zawodników z 26 krajów. W klasyfikacji seniorów Polska zajęła drużynowo trzecie miejsce za Bułgarią i Hiszpanią, natomiast w kategoriach młodzieżowych miejsce pierwsze. W skład polskiej reprezentacji weszło trzech karateków reprezentujących Klub Sztuk Walki Shogun Żory.

W Porto brązowy medal Mistrzostw Europy w kumite senior master man open wywalczył trener i prezes żorskiego klubu sensei Dariusz Kudyk. Sensei Darek swoją przygodę z pełnokontaktowym karate kyokushin rozpoczął ponad 32 lata temu. Obecnie jest kierownikiem żorskiego ośrodka z ramienia Polskiej Organizacji Kyokushinkai, licencjonowanym instruktorem i sędzią Polskiego Związku Karate, posiadaczem stopnia mistrzowskiego 3 dan, medalistą Mistrzostw Śląska, Mistrzostw Polski. Wśród jego wychowanków są medaliści Mistrzostw Europy, Mistrzostw i Pucharu Polski oraz licznych turniejów krajowych i międzynarodowych.

Żorski klub reprezentowali również Jakub Lis w kategorii kumite juniorów mł. powyżej 75 kg oraz Miłosz Myszkowski w kategorii kumite juniorów do 60 kg. Obaj niestety po zaciętym boju przegrali swoje pierwsze walki.

Kolejne starty „żorskich shogunów” już 16 listopada na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców i Juniorów w Makowie Mazowieckim.

Wszystkich chętnych bez względu na wiek, którzy chcieliby rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z karate kyokushin sensei Dariusz zaprasza na treningi, które odbywają się codziennie w dojo Klubu Sztuk Walki Shogun Żory (sala treningowa wyposażona w matę) mieszczącym się w budynku Zespołu Szkół nr 3 na os. Sikorskiego (wejście główne do szkoły).

Szczegóły na stronie internetowej klubu http://shogun-zory.pl i na fanpage klubu https://www.facebook.com/KSWShogunZory


materiał nadesłany