Sobota, 2 grudnia 2023

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Wyjazdowe zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla

06.11.2019 19:45 | 0 komentarzy | rafbl

W rozegranym awansem spotkaniu 13. kolejki Plus Ligi siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali w wyjazdowym meczu w trzech setach MKS Będzin.

Wyjazdowe zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od początku środowego spotkania na boisku toczyła się wyrównana walka. Żaden z zespołów nie potrafił wyjść na wyższe prowadzenie, a na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis. Dopiero w środkowej fazie seta dwupunktową zaliczkę wypracowali sobie jastrzębianie (13:15). W kolejnych akcjach podopieczni trenera Roberto Santilliego dorzucili do swojego prowadzenia jeszcze jedno "oczko" (15:18). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i przyjezdni utrzymali przewagę wygrywając ostatecznie do 21.

Drugi set to kontynuacja dobrej gry siatkarzy Jastrzębskiego Węgla, którzy od początku budowali sobie przewagę i wyszli na trzypunktowe prowadzenie (6:9). W dalszej fazie partii przyjezdni dorzucili do swojego prowadzenia kolejne dwa "oczka" (12:17) i pewnie zmierzali do wygranej. Końcowy fragment to skuteczna gra brązowych medalistów ubiegłego sezonu Plus Ligi, którzy utrzymali przewagę i zwyciężyli pewnie do 19.

Trzecią odsłonę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w początkowej fazie wypracowali sobie trzy "oczka" przewagi (4:1). Jastrzębianie starali się odrabiać straty jednak w dalszej części seta będzinianie utrzymali trzypunktowy dystans jaki dzielił ich od rywali (8:5). Z czasem siatkarze Jastrzębskiego Węgla zdołali doprowadzić do remisu (10:10) i gra od tego momentu wyrównała się. Dopiero wchodząc w końcową fazę seta goście wyszli na dwupunktowe prowadzenie (19:21), które utrzymali do końca i wygrali ostatecznie do 23, a całe spotkanie 0:3.

Statuetka MVP spotkania trafiła w ręce atakującego zwycięskiego zespołu - Dawida Konarskiego.

MKS Będzin - Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25, 19:25, 23:25)

MKS: Sanders, Sossenheimer, Dryja, Superlak, Fayazi, Gunia oraz Potera (libero), Buczek, Faryna, Ratajczak

Węgiel: Kampa, Lyneel, Szalacha, Konarski, Fromm, Gladyr oraz Popiwczak (libero), Depowski, Bucki, Vinhedo