Poniedziałek, 22 lipca 2024

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

Hubert Kostka: Górnik nie wygrywa i jest za nisko jak na potencjał i markę klubu

07.11.2019 14:25 | 0 komentarzy | kozz

Legendarny bramkarz Górnika Zabrze, pochodzący z Raciborza-Markowic 79-letni Hubert Kostka udzielił wywiadu dla oficjalnej strony zabrzańskiego klubu. 

Hubert Kostka: Górnik nie wygrywa i jest za nisko jak na potencjał i markę klubu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Oglądał pan mecz derbowy z Piastem?

- Tak. Zdrowie nie bardzo pozwala mi jeździć ma każdy mecz, choć na pewno w tym sezonie pojawię się jeszcze na stadionie. Ale przed telewizorem oglądam wszystkie mecze Górnika. Ten z Piastem też.

- Jakie refleksje?

- Pierwsza połowa nie przypominała derbów. Było sporo szacunku do rywala, taktyki, zabezpieczenia bramki. Drużyny robiły to dobrze, trudno się czegoś przyczepić, ale odbyło się to kosztem emocji, sytuacji i jakości w grze ofensywnej. To wszystko było w drugiej połowie. Lepsza, ciekawsza, z bramkami i emocjami do ostatniego gwizdka.

Patrzy pan w tabelę i?

- Nikt nie może być zadowolony, od kibiców, przez trenera i piłkarzy, bo Górnik nie wygrywa i jest za nisko jak na potencjał i markę klubu. Ale negacją i mówieniem, że wszystko jest złe niczego nie zbudujemy. Ta drużyna grała remisowe mecze z całą czołówką. Lechią, Pogonią, Cracovią, Piastem, Śląskiem… W kilku z nich była blisko wygranej. Poza tym widzę jakość i potencjał piłkarski, na pewno zdecydowanie większy niż rok temu.

Czytaj więcej na stadionie zabrzańskiego Górnika