Wysoka wygrana gliwickich koszykarzy

10.11.2019 11:53 | 0 komentarzy | rafbl
Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 20:57

Różnicą aż trzydziestu ośmiu punktów wygrali spotkanie 5. kolejki III Ligi koszykarze gliwickiego AZS-u Politechniki Śląskiej, którzy nie mieli problemów z pokonaniem na wyjeździe GKS-u Tychy II.

Premierowa kwarta spotkania wygrana przez gości tylko dwoma punktami (20:22) zwiastowała wyrównane spotkanie. W drugiej części spotkania podopieczni trenera Sylwestra Walczuka zagrali już dużo skuteczniej zarówno w defensywie jak i ofensywie i dorzucili do swojego prowadzenia kolejnych dziesięć "oczek". Na przerwę obydwa zespoły schodziły przy wyniku 34:46.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Gliwiczanie świetnie bronili i nie mieli problemów z punktowaniem, czego efektem było ich prowadzenie przed ostatnią częścią spotkania 48:71. W ostatnich dziesięciu minutach AZS jeszcze bardziej powiększył przewagę i po raz czwarty w sezonie przekraczając barierę stu punktów wygrał ostatecznie 63:101.

Akademicy z kompletem punktów przewodzą ligowej stawce.

GKS Tychy II - KŚ AZS Politechnika Śląska 63:101 (34:46)

GKS: Piotrowski 18, Karpacz 15, Karwat 10, Zawadzki 7, Ziaja 4, Pawłowski 3, Białkowski 2, Danielak 2, Christ 2, Polakowski, Nazarewicz, Mertus

AZS: Wąsowicz 29, Kuśmierz 18, Piwowarczyk 12, Grzegorzewski 9, Kołacz 8, Błaszczyk 8, Michalak 6, Matysiak 4, Kaniewski 3, Tobiasz 2, Wania 2, Rabsztyn