środa, 8 maja 2024

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

Wysokie derbowe zwycięstwo Piasta

10.11.2019 22:11 | 0 komentarzy | rafbl

W niedzielnym spotkaniu 8. kolejki Futsal Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał na wyjeździe Gwiazdę Ruda Śląska 1:6 odnosząc trzecie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach.

Spotkanie bardzo dobrze otworzyli przyjezdni, którzy po bramkach Douglasa Ferreiry i Sebastiana Szadurskiego po trzech minutach prowadzili dwiema bramkami. W 17. minucie prowadzenie Piasta podwyższył Victor Dos Santos ustalając wynik do przerwy na 0:3.

Cztery minuty po zmianie stron honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Kamil Kmiecik. Kilka sekund później odpowiedział zdobywając swoją drugą bramkę Dos Santos. Nie był to jednak koniec strzeleckich popisów Piasta. W 33. minucie drugie trafienie w meczu zanotował  Szadurski, a minutę przed końcem drugiego gola w meczu zdobył Douglas ustalając wynik derbowego starcia na 1:6.

Kolejnym ligowym rywalem gliwiczan będzie w wyjazdowym meczu KS Constract Lubawa.

Gwiazda Ruda Śląska - Piast Gliwice 1:6 (0:3)

Bramki: Kmiecik 24. - Douglas 2., 39., Szadurski 3., 33., Dos Santos 17., 24.

Gwiazda: Lawacz, Biskup - Naleśnik, Dynek, Mrowiec, Hiszpański, Kmiecik, Węgrzyn, Barański, Siadul, Świtoń, Grzywaczewski, Silva, Widuch P.

Piast: Widuch M., Wójcik - Bugański, Wołongiewicz, Amaro, Grzywa, Solecki, Czyszek, Cygnarowski, Grecz, Dos Santos, Douglas, Franz, Szadurski