Świetna pierwsza połowa rezerw GTK

11.11.2019 12:01 | 0 komentarzy | rafbl

Wysokie zwycięstwo nad Zagłębiem Sosnowiec odnieśli w spotkaniu 5. kolejki rozgrywek III Ligi koszykarze rezerw gliwickiego GTK. O pewnym zwycięstwie przesądziłą świetnie zagrana pierwsza połowa meczu.

Premierowa kwarta spotkania to bardzo dobra gra gliwiczan, którzy od początku kontrolowali przebieg gry i pewnie wygrali tą odsłonę jedenastoma punktami (33:22). Jeszcze lepiej podopieczni trenera Grzegorz Podulka zaprezentowali się w drugiej kwarcie. Konsekwentna i twarda gra w obronie połączona z wysoką skutecznością w ataku sprawiły, że rezerwy GTK wygrały różnicą aż dziewiętnastu "oczek" (30:11) i na przerwę obydwa schodziły przy wyniku 63:33.

Po zmianie stron tempo spotkania nie spadło. Gliwiczanie kontrolowali boiskowe wydarzenia i w trzecią kwartę wygrali jednym punktem (18:17). W ostatniej części spotkania GTK nie forsowało tempa i zakończyła się ona remisem 18:18. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem gospodarzy 99:68, którzy zanotowali trzecie zwycięstwo w sezonie.

GTK Gliwice II - Zagłębie Sosnowiec 99:68 (63:33)

GTK: Adamczak 26, Wąsik 23, Radoń 15, Podulka 11, Poloczek 11, Maciejak 3, Nowak 2, Tobiasz 1, Drzewiecki, Korczyk, Mazanek

Zagłębie: Włosowicz 21, Wojtyczka 16, Bielecki 14, Posłuszny 11, Mantykiewicz 2, Gancarz 2, Litwin, Bieńko, Jagiełło, Wycisk, Smolczewski, Gordon