Wysoka porażka Żorskiej Akademii Koszykówki

11.11.2019 21:27 | 0 komentarzy | rafbl

Wysoką porażkę ponieśli w spotkaniu 5. kolejki rozgrywek grupy pierwszej III Ligi koszykarze Żorskiej Akademii Koszykówki, którzy podejmowali na własnym parkiecie KŚ AZS Katowice.

Premierowa kwarta spotkania wygrana przez gości różnicą sześciu punktów (29:35) nie zwiastowała pogromu jaki w tym meczu sprawią prowadzonym przez trenera Janusza Moralewicza gospodarzom katowiczanie. W drugiej kwarcie AZS dorzucił do swojego prowadzenia kolejnych piętnaście "oczek" (16:31) i na przerwę obydwa zespoły schodziły przy wyniki 45:66.

Po zmianie stron boiskowe wydarzenia w dalszym ciągu kontrolowali Akademicy. Świetna gra w defensywie i skuteczna gra w ofensywie w wykonaniu przyjezdnych sprawiła, że koszykarze miejscowych zdobyli w trzeciej kwarcie zaledwie 7, tracąc przy tym aż 41 punktów i przed decydującą odsłoną mieli ponad połowę mniej punktów niż rywale (52:107). Ostatnia część gry okazała się najbardziej wyrównaną kwartą meczu. Pewni zwycięstwa katowiczanie kontrolowali boiskowe wydarzenia i wygrali decydującą kwartę 18:19, a całe spotkanie aż 70:126.

ŻAK Żory - KŚ AZS Katowice 70:126 (45:66)

ŻAK: Łatka 16, Pastuszka 15, Żebrowski 11, Krukowski 8, Szady 7, Pietrzak 6, Wojciechowski 5, Michalczuk 2, Sitek, Makuła

AZS: Krzymiński 48, Paluch 18, Maroń 16, Mroczek 13, Klonowski 11, Palacz 8, Borowski 8, Rotyński 2, Dudek 2, Wójcik