NMC Górnik Zabrze umacnia się na podium

14.11.2019 07:03 | 0 komentarzy | rafbl

Dziewiąte zwycięstwo w sezonie odnieśli w środę szczypiorniści NMC Górnika Zabrze, którzy pokonali na wyjeździe Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy po sześciu minutach gry wyszli na prowadzenie 5:1. Szczypiorniści Górnika potrzebowali dłuższej chwili aby złapać właściwy rytm i do remisu doprowadzili dopiero po szesnastu minutach spotkania (8:8). W kolejnym minutach gra wyrównałą się, a zabrzanie po raz pierwszy na prowadzenie w meczu wyszli w 24. minucie (10:11). Przyjezdni nie zdołali utrzymać przeagi i na przerwę obydwa zespoły schodziły przy remisie 13:13.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli prowadzeni przez trenera Marcina Lijewskiego goście, którzy w 42. minucie zbudowali sobie dwubramkową zaliczkę (17:19). Dziewięć minut później na tablicy wyników pojawił się kolejny tego dnia remis (20:20). Zbliżając się do decydującego fragmentu spotkania zabrzanie odbudowali swoje dwubramkowe prowadzenie (20:22:), które powiększyli jeszcze bardziej w końcówce i wygrali ostatecznie 24:28 odnosząc dziewiąte w sezonie ligowe zwycięstwo.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - NMC Górnik Zabrze 24:28 (13:13)

Piotrkowianin: Kot, Prochno, Pyrka - Rutkowski 4, Pacześny 3, Woynowski 3, Swat 3, Tórz 3, Iskra 2, Turkowski 2, Szopa 1, Nastaj 1, Mastalerz 1, Sobut 1, Mróz

Górnik: Galia, Skrzyniarz - Daćko 8, Sićko 5, Kondratiuk 5, Czuwara 3, Bondzior 2, Tomczak 1, Łyżwa 1, Sluijters 1, Bis 1, Buskow 1,  Gogola