środa, 17 lipca 2024

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Piotr Mandrysz zwolniony z Niecieczy

14.11.2019 17:47 | 0 komentarzy | rafbl

Pochodzący z Rybnika Piotr Mandrysz stracił pracę w występującej w Fortuna I Lidze Bruk-Becie Termalica Nieciecza. Szkoleniowiec prowadził "Słonie" od maja bieżącego roku.

Piotr Mandrysz zwolniony z Niecieczy
fot. Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Związany z regionem 57-letni trener posadę w zespole z Niecieczy, który przed sezonem uważany był za jednego z faworytów do awansu do PKO Ekstraklasy objął w maju i poprowadził go w siedemnastu spotkaniach. Prowadzona przez niego drużyna rozczarowała i na półmetku ligowych rozgrywek zajmuje dopiero 10. miejsce mając na koncie zaledwie 22 "oczka". Na bilans punktowy prowadzonej przez Piotra Mandrysza drużyny złożyło się sześć zwycięstw, cztery remisy i siedem porażek, a strata do lidera - Warty Poznań sięga aż 12 punktów.

Dla szkoleniowca była to druga przygoda z Bruk-Betem Termalicą. Wcześniej zespół z małopolski prowadził w latach 2014-2016 i wywalczył z nim historyczny awans do Ekstraklasy. W bieżącym sezonie postawiony przed Mandryszem cel był podobny, jednak jego praca nie zakończyła się happy-endem. O losach rybniczanina przesądziła porażka z ostatnią w tabeli Odrą Opole.

Tymczasowym szkoleniowcem "Słoni" został Waldemar Piątek, który w sztabie Mandrysza pełnił obowiązki trenera bramkarzy.