KS Rudziniec z drugim ligowym zwycięstwem

17.11.2019 10:21 | 0 komentarzy | rafbl

Drugą wygraną w sezonie zanotowal siatkarze KS Rudziniec, którzy w sobotę pokonali na wyjeździe w trzech setach UKS Jedynkę Jaworzno.

Od początku spotkania żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie większej przewagi. Dopiero w środkowej fazie seta prowadzeni przez trenera Marcina Grzegoszczyka goście wypracowali sobie trzypunktową przewagę (13:16). Zbliżając się do końcowego fragmentu seta prowadzenie siatkarzy z Rudzińca powiększyło się do pięciu "oczek" (15:20). W decydującej fazie partii utrzymali oni przewagę i wygrali ostatecznie do 21.

Drugi set meczu był łudząco podobny do poprzedniego. Początkowo ani jeden, ani drugi zespół nie był w stanie osiągnąć przewagi i dopiero w połowie seta zrobili to rudzińczanie, którzy wyszli na trzypunktowe prowadzenie (11:14). Gospodarze zdołali co prawda doprowadzić do remisu (17:17), jednak końcówka należała do zawodników gości, którzy zaprezentowali się zdecydowanie lepiej od rywali i wygrali pewnie do 18.

Trzecia i jak się okazało ostatnia odsłona sobotniego spotkania to od początku przewaga siatkarzy z Rudzińca, który wypracowali sobie trzy (4:7), a następnie pięć (8:13) punktów przewagi. W drugiej części seta UKS zmniejszył nieco straty (18:20), jednak ostatnie słowo należało do gości, którzy wygrali podobnie jak w partii pierwszej do 21, a całe spotkanie 0:3 odnosząc drugie zwycięstwo w rozgrywkach.

UKS Jedynka Jaworzno - KS Rudziniec 0:3 (21:25, 18:25, 21:25)

Jedynka: Tomasiak, Bąk, Mida, Maciukiewicz, Zygmunt, Jasiak oraz Rylski (libero), Niezabitowski, Sawka, Boba

KS: Piotrowski, Stefaniszyn, Popow, Jakuszczonek, Mrachacz, Lach oraz Zemka (libero), Thomeczek