Niedziela, 8 września 2024

imieniny: Marii, Adrianny, Klementyny

JKS SMS Jastrzębie jedyną drużyną bez wygranej

18.11.2019 12:34 | 0 komentarzy | rafbl

Szóstą porażkę w szóstym rozegranym meczu poniosły w weekend siatkarki JKS-u SMS Jastrzębie, które przegrały w weekend w Pszczynie wyjazdowy mecz I Ligi Śląskiej Kobiet.

Początek spotkania należał do jastrzębianek, który wypracowały sobie trzypunktową przewagę (5:8). Seria punktów jaką popisały się gospodynie sprawiła, że szybko odrobiły jednak straty i w środkowej fazie seta wyszły na bezpieczne pięciopunktowe prowadzenie (13:8). Prowadzone przez trenera Jarosława Bodysa przyjezdne nie poddały się i wchodząc w decydującą fazę seta traciły do rywalek tylko jedno "oczko" (20:19). Ostatecznie miejscowe wygrały partię do 22.

Drugi set miał najbardziej wyrównany przebieg. Od początku na dwupunktowym prowadzeniu znajdowały się siatkarki z Jastrzębia-Zdroju (4:6, 8:10), które w środkowej fazie seta powiększyły swoją przewagę do pięciu "oczek" (9:14). Pszczynianki zdołały jednak doprowadzić do remisu (14:14) i od tego momentu obydwa zespoły grały punkt za punkt. Do końca seta żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie większej zaliczki. W rozstrzyganej na przewagi końcówce JKS miał w górze trzy piłki setowe. Nie zdołał ich jednak wykorzystać i przegrał do 27.

Trzeci set od początku przebiegał pod dyktando UKS-u, który już w początkowej fazie wyszedł na pięciopunktowe prowadzenie (10:5). W dalszej części seta przewaga gospodyń powiększyła się do sześciu (13:7), a następnie ośmiu (22:14) "oczek".  W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i miejscowe wygrały pewnie do 16, a całe spotkanie 3:0.

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna - JKS SMS Jastrzębie 3:0 (25:22, 29:27, 25:16)

UKS: Kocoń, Chowaniec D., Witoszek, Młynarczyk, Pyrek, Chowaniec N. oraz Puchałka (libero), Szajer (libero), Żołneczko, Pluta

JKS: Kijańska, Bury, Kuczera, Pławecka, Babiuch, Żagan oraz Chamara (libero), Borowiecka (libero), Ząbek, Polak