Wtorek, 30 kwietnia 2024

imieniny: Katarzyny, Mariana, Lilii

Zawodnicy RMKS-u Rybnik walczyli w Czechach i Kosowie

20.11.2019 08:09 | 0 komentarzy | adi

Zawodnicy RMKS-u Rybnik wzięli udział w Memoriale Rudka Stajera w Karwinie i Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Adema Jasharii w Prisztinie.

16 listopada w Karwinie odbył się Memoriał Rudka Stajera, w którym udział brali zawodnicy sekcji bokserskiej RMKS-u Rybnik. Najlepiej boksowali kadeci. Kristof Szpot w wadze do 54 kg pokonał na punkty 2:1 reprezentanta Czech, medalistę Mistrzostw Europy Denisa Porubskiego, a Dawid Ruciński w wadze lekkiej (do 60 kg) pokonał na punkty 2:1 Daniela Kratky z Vitkova. Swoje pierwsze walki stoczyli młodzicy: Alex Zdziebłowski i Bartosz Makarski ulegając nieznacznie na punkty 1:2 swoim bardziej doświadczonym rywalom. Stanisław Szpot przegrał na punkty z Kotlarem L. z Krnova. Natalia Niedzwiedzka na wskutek kontuzji musiała zrezygnować z walki w trzeciej rundzie. Swoją drugą walkę stoczył w wadze ciężkiej kadet Paweł Gorażdża, ulegając na punkty reprezentantowi Czech Tomasovi Żyga z Opavy. Zawodnikami opiekowali się Michał Szpot, Anatoli Jakimczuk i Zbigniew Gąsiorowski.

Gdy młodzi pięściarze RMKS-u boksowali w Karvinie, to w dalekim Kosowie (w Prisztinie) boksowali seniorzy w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Adema Jasharii, który odbywał się 16 i 17 listopada. Bracia Daniel i Szymon Skorupa dotarli do finału. W walce finałowej (waga 60 kg) Szymon uległ 0:2 Marlaku Besfort z Kosowa, a Daniel w wadze do 64 kg uległ na punkty Vensanowi Krikorowi z Bułgarii. Tym samym obaj zdobyli srebrne medale tej prestiżowej imprezy.