Poniedziałek, 25 września 2023

imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

RSS

Czas na spotkanie na szczycie [ZAPOWIEDŹ]

20.11.2019 07:01 | 1 komentarz | rafbl

Już dziś w Hali "Azoty" w Kędzierzynie-Koźlu dojdzie do arcyciekawie zapowiadającego się spotkania na szczycie ligowej tabeli. Naprzeciw siebie staną dwie niepokonane do tej pory drużyny: lider - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i wicelider - Verva Warszawa Orlen Paliwa. Mecz, który zaplanowany jest na 13. kolejkę spotkań rozegrany zostanie awasem.

Czas na spotkanie na szczycie [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gospodarze - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jako jedyna drużyna w sezonie zdobyła komplet punktów. Prowadzeni przez trenera Nikolę Grbicia kędzierzynianie ze wszystkich dotychczas rozegranych spotkaniach wychodzili z tarczą. Mistrzowie Polski, którzy w pięciu rozegranych w tym sezonie meczach, w których mierzyli się z zespołami z Będzina, Jastrzębia-Zdroju, Suwałk, Zawiercia i Radomia przegrali zaledwie dwa sety.

Po drugiej stronie siatki stanie mająca przed sezonem problemy organizacyjne drużyna wicemistrza Polski z Warszawy. Problemy te zawodnicy ze stolicy mają już za sobą i od wczoraj po podpisaniu trzyletniej umowy sponsorskiej występować będą pod nazwą Verva Warszawa Orlen Paliwa. Kwestie organizacyjne nie wpłynęły jednak na postawę srebrnego medalisty z poprzedniego sezonu, który w pięciu dotychczas rozegranych spotkaniach zanotował pięć zwycięstw i zdobył przy tym 14 "oczek". Jedyny punkt warszawianie stracili w rozegranym  w weekend w Zawierciu spotkaniu z Aluronem Virtu CMC, które Verva wygrała po tie-breaku. Dzięki temu zespół ze stolicy jest wiceliderem tabeli i ma punkt straty do ZAKSY.

Dzisiejsze spotkanie w Hali "Azoty" będzie z pewnością siatkarskim świętem. Naprzeciw siebie staną bowiem dwa najlepsze obecnie zespoły w Polsce, w składach których znaleźć można liczne gwiazdy krajowych i światowych parkietów. Obydwa zespoły mierzyły się już ze sobą w tym sezonie. W rozegranym w Gliwicach spotkaniu o Superpuchar Polski ZAKSA pokonała rywali w czterech setach. Jak będzie tym razem? Który z zespołów okaże się po tym meczu jedynym niepokonanym zespołem w Plus Lidze? O tym przekonamy się dzisiejszego wieczora. Początek spotkania zaplanowano na 20:30. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Verva Warszawa Orlen Paliwa

środa, 20.11.2019, godz. 20:30