Jastrzębianie bezradni w Tychach

23.11.2019 21:17 | 0 komentarzy | rafbl

Bez szans w wyjazdowym spotkaniu 6. kolejki rozgrywek II Ligi siatkarzy byli w sobotnie popołudnie zawodnicy Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, którzy przegrali w Tychach z miejscowym TKS-em w trzech setach.

Gospodarze dzisiejszego spotkania po 5. kolejkach rozgrywek zajmowali w ligowej tabeli 2. miejsce. TKS od początku dyktował warunki gry i w pierwszej partii zdeklasował młodych adeptów siatkówki z Jastrzębia-Zdroju wygrywając bardzo wysoko do 11.

W drugiej partii prowadzeni przez trenera Grzegorza Kosatkę przyjezdni poprawili nieco grę jednak nie pozwoliło to na nawiązanie równorzędnej walki z faworyzowanymi gospodarzami, którzy wygrali pewnie do 17.

W trzeciej odsłonie obraz gry był bardzo podobny do seta poprzedniego. Jastrzębianie nie byli jednak w stanie zagrozić tyszanom i przegrali do 18, a całe spotkanie 3:0.

Akademicy, którzy w sześciu rozegranych meczach zanotowali bilans trzech zwycięstw i trzech porażek z 9 "oczkami" na koncie plasują się na 5. miejscu w tabeli. TKS wobec porażki TS Volley Rybnik awansował na 1. miejsce.

TKS Tychy - Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:11, 25:17, 25:18)

TKS: Szczechowicz, Czerwińsku, Krupa, Szmajduch, Miller, Żłobecki oraz Gepfert (libero), Płaneta, Aniołek, Sobkowiak, Dzierżanowski

AT: Gruszczyński, Chudziak, Rakowski, Walczak, Brzenk, Wojciechowski oraz Fedak (libero), Wągiel (libero), Krysiewicz, Szymczak, Czyżowski, Jarosiński, Cichosz,