Poniedziałek, 17 czerwca 2024

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

JKS SMS Jastrzębie lepszy w derbach

24.11.2019 09:01 | 0 komentarzy | rafbl

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosły wczoraj siatkarki JKS-u SMS Jastrzębie, które pokonały na własnym parkiecie MKS Zorza Wodzisław Śląski 3:2.

JKS SMS Jastrzębie lepszy w derbach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początkowy fragment sobotniego, derbowego spotkania należał do Zorzy, która wypracowała sobie czteropunktową zaliczkę (3:7). W kolejnych akcjach gospodynie doprowadziły do remisu i od tego momentu gra wyrównała się. Wchodząc w decydującą fazę premierowej odsłony prowadzone przez trenera Andrzeja Brzezinkę wodzisławianki wyszły na trzypunktowe prowadzenie (18:21). Przyjezdne nie utrzymały jednak przewagi i JKS odwrócił losy seta i wygrał po emocjonującej końcówce do 23.

Podrażnione porażką w końcówce poprzedniego seta zawodniczki z Wodzisławia Śląskiego drugą partię rozpoczęły od sześciopunktowego prowadzenia (2:8). W dalszym fragmencie gry przewaga przyjezdnych powiększyła się do dziewięciu "oczek" (6:15) i wydawać się mogło, że pewnie wygrają one tego seta. W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i mimo, ze wodzisławianki wykorzystały dopiero szóstą piłkę setową set zakończył się ich zwycięstwem do 21.

Trzeci set to od początku seryjne zdobycze punktowe obydwu zespołów. Gospodynie rozpoczęły seta od prowadzenia 3:0, jednak po chwili przegrywały 4:8. W kolejnych akcjach prowadzone przez trenera Jarosława Bodysa jastrzębianki zmniejszyły straty do jednego punktu (10:11) po to by po chwili przegrywać 11:17. Wchodząc decydującą fazę seta Zorza prowadziła minimalnie 19:20, jednak wygrała ostatecznie podobnie jak w partii poprzedniej do 21.

Czwarta odsłona to pełna kontrola boiskowych wydarzeń przez gospodynie. Już na początku siatkarki JKS-u wypracowały sobie dwupunktową przewagę (4:2), która w dalszej fazie seta powiększyła się do czterech (10:6), a następnie sześciu (13:7) "oczek". Zbliżając się do końcówki seta jastrzębianki powiększyły prowadzenie do jedenastu punktów (21:10) i stało się jasne, że o losach derbowego starcia rozstrzygnie tie-break. Set zakończył się ostatecznie bardzo wysokim zwycięstwem gospodyń do 13.

Decydująca odsłona to od początku prowadzenie jastrzębianek, które na zmianie stron miały cztery punkty przewagi (8:4). W drugiej części tie-breaka ambitnie walczące przyjezdne zmniejszyły nieco stratę do rywalek, jednak ostatecznie to JKS cieszył się z premierowej wygranej w sezonie, po tym jak tie-break padł ich łupem do 13.

JKS SMS Jastrzębie - MKS Zorza Wodzisław Śląski 3:2 (25:23, 21:25, 21:25, 25:13, 15:13)

JKS: Rzepa, Bury, Kuczera, Pławecka, Ząbek, Polak oraz Chamara (libero), Borowiecka (ibero), Babiuch

Zorza: Mika, Babińska, Chojnacka, Winiarska, Grabowska, Świsulska oraz Szlęzak (libero), Molęda, Zielonka