Czwartek, 2 grudnia 2021

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z kolejnym ligowym zwycięstwem

24.11.2019 16:24 | 0 komentarzy | rafbl

W niedzielnym meczu 6. kolejki Plus Ligi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała na własnym parkiecie PGE Skrę Bełchatów 3:0.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z kolejnym ligowym zwycięstwem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek spotkania to wyrównana gra obydwu zespołów, które co chwilę wymieniały się na prowadzeniu. Jako pierwsza nieco większą zaliczkę wypracowała sobie ZAKSA, która wyszła na prowadzenie 7:5. Seria punktów gości sprawiła, że po chwili to oni prowadzili dwoma "oczkami" (7:9). W dalszej fazie seta gra na moment wyrównała się, jednak z czasem bełchatowianie odbudowali swoje prowadzenie odskakując na trzy punkty (13:16). Niezrażeni takim stanem rzeczy Mistrzowie Polski wyrównali i wchodząc w decydujący fragment partii zbudowali sobie trzypunktową zaliczkę (21:18), której nie oddali do końca triumfując do 22.

Drugiego seta od trzypunktowego prowadzenia rozpoczęli kędzierzynianie (6:3). Prowadzeni przez trenera Nikolę Grbicia gospodarze kontrolowali boiskowe wydarzenia i w kolejnych akcjach dorzucili do swojego prowadzenia jeszcze jedno "oczko" (11:7). W drugiej części seta przyjezdni zdołali zmniejszyć straty do jednego punktu (15:14) i gra od tego momentu wyrównała się. Zbliżając się do końcówki seta gospodarze utrzymali minimalne prowadzenie (19:18). W decydującym fragmencie skuteczniejsi okazali się zawodnicy ZAKSY, którzy zwyciężyli podobnie jak w secie poprzednim do 22.

Na trzeciego seta rywale ZAKSY wyszli w mocno zmienionym składzie. Zmiany te nie wpłynęły jednak na obraz boiskowych wydarzeń. Kędzierzynianie już w pierwszej części seta wypracowali sobie trzypunktową zaliczkę (9:6) i pewnie zmierzali po zwycięstwo. W dalszej części przewaga Mistrzów Polski powiększyła się do czterech (12:8), a zbliżając się do końcówki pięciu (21:16) "oczek". Skra nie była w stanie przeciwstawić się rozpędzonym gospodarzom, którzy wygrali ostatecznie do 18, a w całym spotkaniu 3:0.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Kamil Semeniuk, który pojawił się na boisku w końcówce pierwszego seta w miejsce Aleksandra Śliwki. Przyjmujący ZAKSY, który rozegrał nieco ponad dwa sety zdobył 15 punktów.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:22, 25:22, 25:18)

ZAKSA: Toniutti, Śliwka, Wiśniewski, Kaczmarek, Parodi, Smith oraz Zatorski (libero), Semeniuk, Baroti 

Skra: Łomacz, Ebadipour, Kłos, Petković, Katić, Kochanowski oraz Popiwczak (libero), Orczyk, Szalpuk, Wlazły