Poniedziałek, 4 grudnia 2023

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Odra Centrum Wodzisław Śląski ma najlepszą młodzież wśród seniorów

26.11.2019 12:06 | 10 komentarzy | kozz

Młodzieżowy Klub Piłkarski "Odra Centrum" jest najwyższej sklasyfikowaną drużyną z naszego regionu w grupie II śląskiej IV ligi w zestawieniu "Pro Junior System". 

Odra Centrum Wodzisław Śląski ma najlepszą młodzież wśród seniorów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po zmaganiach w rundzie jesiennej sezonu 2019/20 czas na pierwsze podsumowania i zweryfikowanie drużyn, które najbardziej stawiają na młodzież w drużynach seniorskich. 

Program Pro Junior System, nagradza kluby, w których drużynach występują zawodnicy o statusie młodzieżowca. W zeszłym roku po raz pierwszy wprowadzono taki system do rozgrywek IV ligi.

Za 1. miejsce w klasyfikacji Pro Junior System w Wojewódzkim ZPN jest nagroda w wysokości 35.000- zł, za 2. - 25.000 zł, za 3. - 20.000 zł, za 4. - 15.000 zł, a za 5. miejsce - 5.000 zł (kwoty brutto). Warunkiem otrzymania nagrody jest jednak utrzymanie się w lidze.

W grupie śląskiej II, Odra Centrum prowadzona przez grającego trenera Roberta Tkocza w klasyfikacji Pro Junior System zajmuje pierwsze miejsce. Jednakże w grupie śląskiej I zdecydowanym liderem jest Raków Częstochowa II, i to klub z Częstochowy zgromadził jak dotąd najwięcej punktów. Odra Centrum na Śląsku jest drugim czwartoligowcem pod względem wystawianej młodzieży.

Dla prezesa Odry Centrum, Romana Zielińskiego priorytetem jest utrzymanie się w lidze. Po jesieni zespół trenera Tkocza zajmuje 13. miejsce w tabeli IV ligi, mając siedem punktów przewagi nad strefą spadkową.

Odra Centrum zajmując pierwsze miejsce w grupie drugiej i drugie na Śląsku w PJS IV ligi jest jednocześnie na osiemnastym miejscu  w całej Polsce. Zdecydowanym liderem jest Olimpia Elbląg II, która prowadzi przed Lechią Gdańsk II, Rakowem Częstochowa II, Olimpią Koło i Stalą Stalowa Wola II.

Pozostali czwartoligowcy z naszego regionu plasują się na poszczególnych pozycjach: Chemik Kędzierzyn-Koźle (150. miejsce w Polsce, 5. miejsce w PJS w Opolskim ZPN), Wilki Wilcza (204.) i Polonia Głubczyce (221.). Decor Bełk, Porawie Większyce, Unia Książenice i Odra Wodzisław Śląski znajdują się na końcu zestawienia z zerowym dorobkiem punktowym.

Jeśli Odra Centrum pozostanie w klasyfikacji PJS na drugim miejscu na Śląsku i utrzyma się piłkarsko w IV lidze na jej konto wpadnie 25 tys. złotych brutto.

  • 1. Olimpia Elbląg II 19104 pkt
  • 2. Lechia Gdańsk II 14921 pkt
  • 3. Raków Częstochowa II 12727 pkt
  • 4. Olimpia Koło 12455 pkt
  • 5. Stal Stalowa Wola II 12445 pkt
  • 18. Odra Centrum Wodzisław Śląski 7513 pkt